Description


BY: CALIDO PREMIUM
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Cream Cheese Potato |
| Options | – |
| Size | – |
| Weight | – |
| Place of Origin | South KOREA |
| HS Code | – |


| Category | Food & Beverage |
|---|---|
| Keyword | Cream Cheese Potato |
| Place of Origin | South Korea |
| Country | South Korea |
| President | |
| Year Established | |
| No. of Employees | |
| Introduction | |
| Main Products |
Vegan Soybean Cream Soup
Category
Food & Beverage
Keyword
Soybean
Options
-
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South KOREA
HS Code
-
Corn Cream Soup
Category
Food & Beverage
Keyword
Corn
Options
-
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South KOREA
HS Code
-
Mushroom Soup
Category
Food & Beverage
Keyword
Mushroom
Options
-
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South KOREA
HS Code
-
Cream Cheese Potato Soup
Category
Food & Beverage
Keyword
Cream Cheese Potato
Options
-
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South KOREA
HS Code
-
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | color noodles, healthy noodles.food therapy, baby,s noodle, |
| Options | |
| Size | |
| Weight | 2250g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Black barley, violet barley, blue barley |
| Options | |
| FOB Price | US$ 3.0(FOB) |
| Weight | 800g |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 300 Cartons(18EA/Carton) |
| EXP.Date(If Food) | 1 year from the manufacturing date, room temperature storage |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Korean chilli, Chung yang chilli, hot chilli, hot pepper, roasted chilli, roasted pepper |
| Options | - |
| Size | 45mm*45mm*70mm |
| Weight | 55g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 0904 22 |
| Category | Health food |
| Keyword | Korean Ginseng, K-Food, Ginseng, Health food, Ginseng Drink |
| Options | |
| Size | Pouch: 80*140mm/ Individual Box: 90*75*153mm |
| Weight | 300g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 210690900000 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Ginger, Healthy Food, Tea, Korean Food |
| Options | Jar Type, Stick Type |
| Size | |
| Weight | 100,300g |
| Place of Origin | Korea |
| HS Code |
Klolink Co., Ltd
603, Pangyo Innovation Valley, 253, Pangyo-ro, Bundang-gu,
Gyeonggi-do, South Korea.
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 7428335888
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...