Description




















BY: BBC Co., Ltd.,
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Bath & Shampoo |
| Options | – |
| Size | – |
| Weight | – |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |




















| Country | Korea |
| President | Park Eun-gyeong |
| Year Established | 2016 |
| Contact and Address | Representative number: 010-2547-0132 Representative mail: biobeaucre@gmail.com BBC Co., Ltd., 5th floor, 38 Jobang-ro (Beomil-dong), Dong-gu, Busan, 48739 |
| Introduction |
|
| Main Markets | China, Taiwan, USA |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Anti-ageing, sun screen cream, Sun protection |
| Options | - |
| Size | 5.3*3.65*14.55(cm) |
| Weight | 110g |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Toner Pad |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Toner Pad |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Bath & Shampoo |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Skincare, Skin, Cosmetics, Whitening, Wrinkle care |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Skincare, Skin, Cosmetics, Whitening, Wrinkle care |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Body Scrub |
| Options | Salty Honey Body Scrub, Salty Rice Body Scrub, Salty Ssuk Body Scrub, Salty Coal Body Scrub, Salty Coco Body Scrub 250g(8.8 fl.oz.) |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 3307-30-2000 |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | - |
| Options | Natural Cosmetic, Moisturizing, Anti-aging, Massage, Home Care, Home Esthetic |
| Size | 48mm*48mm*130mm |
| Weight | 150g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 3304.99 |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Mist, Skin care, Cosmetics |
| Options | 160ml, 300ml |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Face & Body Scrub Mask |
| Options | Salty Coffee Face Body Scrub Mask 250g |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 3307-30-2000 |
Klolink Co., Ltd
603, Pangyo Innovation Valley, 253, Pangyo-ro, Bundang-gu,
Gyeonggi-do, South Korea.
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 7428335888
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...