Description



BY: K-Gakkum Co., Ltd.
| Category | Food & Beverage |
| Keyword |
Chewy, delicious rice thief Food Littles, kind octopus!
|
| Type | Food Littles Kind Octopus |
| Size | – |
| Weight | – |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | – |



| Country | South Korea |
| President | Im Pil-suk |
| Year Established | – |
| No. of Employees | – |
| Introduction | – |
| Main Markets | South Korea |
| Main Products | whole shrimp paste luxury overalls Good Octopus Meat Tong Tong Soy Sauce Crab |
| Contact | Representative number: 010-8985-1140
Representative mail: kimpsil@naver.com |
Honey Butter Dried Fish Gift Set
Category
Food & Beverage
Keyword
whole shrimp paste luxury overalls Good Octopus Meat Tong Tong Soy Sauce Crab
Type
Honey Butter Dried Fish Gift Set
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
Food Littles Kind Octopus
Category
Food & Beverage
Keyword
Type
Food Littles Kind Octopus
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
Frozen Assorted Seafood
Category
Food & Beverage
Keyword
Type
Frozen Assorted Seafood
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
Frozen Red Shrimp
Category
Food & Beverage
Keyword
Type
Frozen Red Shrimp
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
| Category | Food > Health food |
| Keyword | Korean Ginseng, K-Food, Ginseng, Health food, Ginseng Drink |
| Options | None |
| Size | 10ml pouch: 25*135mm / individual pouch(20ea): 150*200mm / box: 330*230*55 |
| Weight | 960g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 210690900000 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Black barley, violet barley, blue barley |
| Options | |
| FOB Price | US$ 3.0(FOB) |
| Weight | 800g |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 300 Cartons(18EA/Carton) |
| EXP.Date(If Food) | 1 year from the manufacturing date, room temperature storage |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Barley, oats, brown rice, dried black mushroom, barley pure powder, allulose, tangerine peel |
| Options | |
| FOB Price | US$ 5.8(FOB) |
| Weight | 240g |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 2,000Packs |
| EXP.Date(If Food) | 1 year from the manufacturing date, room temperature storage |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Barley, oats, brown rice, dried black mushroom, barley pure powder, allulose, tangerine peel |
| Options | |
| FOB Price | US$ 5.8(FOB) |
| Weight | 240g |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 2,000Packs |
| EXP.Date(If Food) | 1 year from the manufacturing date, room temperature storage |
| Category | Animal By-Products |
| Keyword | FDA grain free Dog Food List, Petsmart |
| Options | 15piece - 1box, 30piece - 1box |
| Size | 7*4*16(cm), 11*11*17(cm) |
| Weight | 225g, 450g |
| Place of Origin | Rep. of Korea |
| HS Code | 230910 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Garlic(South Korea) |
| Options | |
| FOB Price | - |
| Weight | 140g (about 7g per cube) |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | Negotiable |
| EXP.Date(If Food) | 12 months from the manufacturing date, frozen storage |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...