Description



BY : Power Maru
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Energy food |
| Options | Other Foods, Animal Extract, Health Care Supplement, Herbal Medicine |
| Size | – |
| Weight | 130g, 140g, 150g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | – |



| Category | Health & Medical |
|---|---|
| Place of Origin | Korea |
| Keyword | Energy food |
| FOB Price | $ 22 |
| MOQ | 100Box |
| Country | South Korea |
| President | HA TAE KEOL |
| Year Established | 2016 |
| No. of Employees | 1-50 |
| Introduction |
|
| Main Products | Other Foods, Animal Extract, Health Care Supplement, Herbal Medicine |
SNAIL EXTRACT_Wow drink plus_Healthy Food
Category
Agricultural Products
Keyword
Wowdrink,health food, extract, healthy juice, natural, galanga, anti-ancer,snail,korea,juice,dietary supplement
Options
Not applicable
Size
32mm*37mm*8mm
Weight
3.4kg
Place of Origin
South Korea
HS Code
220299
SNAIL EXTRACT_Wow drink plus_Healthy Food
Category
Agricultural Products
Keyword
Wowdrink,health food, extract, healthy juice, natural, galanga, anti-ancer,snail,korea,juice,dietary supplement
Options
Not applicable
Size
32mm*37mm*8mm
Weight
3.4kg
Place of Origin
South Korea
HS Code
220299
CHICKEN FEET EXTRACT_Bongchu Drink Plus_Healthy Juice
Category
Food & Beverage
Keyword
Energy food
Options
Other Foods, Animal Extract, Health Care Supplement, Herbal Medicine
Size
-
Weight
3kg
Place of Origin
South Korea
HS Code
210690
SNAIL EXTRACT_Wow drink Original_Health Food
Category
Food & Beverage
Keyword
Energy food
Options
Other Foods, Animal Extract, Health Care Supplement, Herbal Medicine
Size
-
Weight
80g
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
Healthy Pilule_Tuntun Hwan_Health Food
Category
Food & Beverage
Keyword
Energy food
Options
Other Foods, Animal Extract, Health Care Supplement, Herbal Medicine
Size
-
Weight
130g, 140g, 150g
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Baked food, baked sweet potato, baked pumpkin, baked banana, healthy diet food, weight loss, diet, sweet potato, easy snack, korean snack, processed food |
| Options | |
| Size | |
| Weight | 90g per serving |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Ginger, Healthy Food, Tea, Korean Food |
| Options | Jar Type, Stick Type |
| Size | |
| Weight | 100,300g |
| Place of Origin | Korea |
| HS Code |
| Category | Food > Kimchi |
| Keyword | food, kimchi, korea, korean food, k-pop, k-food, |
| Options | |
| Size | 29.5cm * 23.5cm * 14.0cm |
| Weight | 500g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 2005991000 |
| Category | Food > Kimchi |
| Keyword | food, kimchi, korea, korean food, k-pop, k-food, |
| Options | |
| Size | 29.5cm * 23.5cm * 14.0cm |
| Weight | 500g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 2005991000 |
| Category | Animal By-Products |
| Keyword | FDA grain free Dog Food List, Petsmart |
| Options | 15piece - 1box, 30piece - 1box |
| Size | 7*4*16(cm), 11*11*17(cm) |
| Weight | 225g, 450g |
| Place of Origin | Rep. of Korea |
| HS Code | 230910 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | color noodles, healthy noodles.food therapy, baby,s noodle, |
| Options | |
| Size | |
| Weight | 2250g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...