Description

- It contains grape seed oil, which is crispy and easy to eat as a snack or wrap it with rice.
- It is a side dish that not only adults but also children eat well because it contains fresh grap.
BY: BUBU FOOD
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Grape seed |
| Options | – |
| Size | – |
| Weight | – |
| Place of Origin | South KOREA |
| HS Code | – |

| Category | Food & Beverage |
|---|---|
| Keyword | Grape seed |
| Place of Origin | South Korea |
| Country | South Korea |
| President | |
| Year Established | |
| No. of Employees | |
| Introduction | |
| Main Products |
Green tea-flavored roasted laver
Category
Food & Beverage
Keyword
Green Tea
Options
-
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South KOREA
HS Code
-
Grape Seed Oil Flavored Roasted Laver
Category
Food & Beverage
Keyword
Grape seed
Options
-
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South KOREA
HS Code
-
Olive Oil Flavored Roasted Laver
Category
Food & Beverage
Keyword
Olive Oil
Options
-
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South KOREA
HS Code
-
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Cheongyang red pepper |
| Options | |
| FOB Price | - |
| Weight | 130g (about 6.5g per cube) |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | Negotiable |
| EXP.Date(If Food) | 12 months from the manufacturing date, frozen storage |
| Category | Tea/Beverage |
| Keyword | Tea, Swordbean, Another coffee, Zero caffeine, Warm tea, Liquid tea |
| Options | |
| Size | 185mm*85mm*60mm |
| Weight | 360g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 0902 |
| Category | Animal By-Products |
| Keyword | FDA grain free Dog Food List, Petsmart |
| Options | 15piece - 1box, 30piece - 1box |
| Size | 7*4*16(cm), 11*11*17(cm) |
| Weight | 225g, 450g |
| Place of Origin | Rep. of Korea |
| HS Code | 230910 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Baked food, baked sweet potato, baked pumpkin, baked banana, healthy diet food, weight loss, diet, sweet potato, easy snack, korean snack, processed food |
| Options | |
| Size | |
| Weight | 90g per serving |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Black barley, violet barley, blue barley |
| Options | |
| FOB Price | US$ 1.5(FOB) |
| Weight | 500g |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 300Cartons(20EA/Carton) |
| EXP.Date(If Food) | 1 year from the manufacturing date, room temperature storage |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...