Description









BY : Sungone PCM Co. Ltd.
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Health Functional Food |
| Options | – |
| Size | 8 * 7 * 10cm, 400mg * 60tablet(24g) |
| Weight | 80g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | – |
Out of stock









| Weight | 130 kg |
|---|---|
| Dimensions | 365 × 475 × 420 cm |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | FOOD |
| Place of Origin | South Korea |
| Country | South Korea |
| President | Jaemin Lee |
| Year Established | September 18, 2018 |
| No. of Employees | – |
| Introduction | Sungwon PCM Co., Ltd. is a manufacturing and distribution company of health functional foods and functional foods. It was established in September 2018 and signed a contract to move into the Korean Food Cluster. Currently, we are selling health functional foods related to stress and sleep and balloon flower products related to the bronchus. Our brand “”Heblis”” means healthy happiness. Sungone PCM strives to make differentiated products with economical prices by using excellent raw materials and reducing distribution stages. |
| Main Products | Heblis Goodnight |
Heblis Goodnight
Category
Health & Medical
Keyword
Health Functional Food
Options
-
Size
8 * 7 * 10cm, 400mg * 60tablet(24g)
Weight
80g
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
Heblis Platycodin
Category
Health & Medical
Keyword
Health Functional Food
Options
-
Size
13.7 * 5.8 * 15.6cm
Weight
420g
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Personal Model for Recovery Room |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Shower filter, water filter, fragranced shower filter, vitamin shower filter, Korean shower filter, water purifier |
| Options | Fragrance - lavender, lemon, cherry, green grape, freesia |
| Size | 48mm*48mm*140mm |
| Weight | 145g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 8421.21 |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Shower filter, water filter, fragranced shower filter, vitamin shower filter, Korean shower filter, water purifier |
| Options | Fragrance - lavender, lemon, cherry, green grape, freesia |
| Size | 48mm*48mm*140mm |
| Weight | 145g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 8421.21 |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | absorbent cotton, cotton fiber, bleached cotton, cotton, absorbent, absorbent fiber |
| Options | absorbent cotton( finished product ) supply is also possible. |
| Size | 700*800*800 mm /bale |
| Weight | 95 kg±10kg |
| Place of Origin | Korea |
| HS Code | 5203 |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | absorbent cotton, cotton fiber, bleached cotton, cotton, absorbent, absorbent fiber |
| Options | absorbent cotton( finished product ) supply is also possible. |
| Size | 700*800*800 mm /bale |
| Weight | 95 kg±10kg |
| Place of Origin | Korea |
| HS Code | 5203 |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Blood pressure measuring massage chair |
| Options | - |
| Size | 59 inch (L) x 30 inch (W) x 45 inch (H) |
| Weight | 280 lbs |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | - |
| Options | Natural Cosmetic, Moisturizing, Anti-aging, Massage, Home Care, Home Esthetic |
| Size | 48mm*48mm*130mm |
| Weight | 150g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 3304.99 |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...