Luxury Stone Medium Cookware & Serveware Pot With Lid
BY : Youngshin Stone Co., Ltd.
| Category | Home & Kitchen |
| Keyword | Cooking, Microwave |
| Options | Luxury Stone Medium Cookware & Serveware Pot |
| Size | Diameter Pot – 14.5cm, Diameter Lid – 15cm, Thickness – 0.5cm |
| Weight | 700ml |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | – |
Additional information
| Category | Home & Kitchen |
|---|---|
| Keyword | Cooking, Microwave |
| Weight | 700g |
| Place of Origin | KOREA |
Company Info
| Country | South Korea |
| President | JAE-HYUN, LEE |
| Year Established | – |
| No. of Employees | 1-50 people |
| Introduction | YOUNG SHIN STONE Co., Ltd. strives for production with superior quality from master craftsman, has been in business for over 25 years since the company was established.
YOUNG SHIN STONE Co., Ltd. strives and serves for production with superior quality from master craftsman. To do so, we manage design research team for new item & design, and study hard creation of products for consumer around design research team. By making design suited for each country like Japan, German, U.S.A, Hong Kong, Singapore etc that make up increase our export. With buyers based on confidence, we are headed for world market more than ever. CEO Greeting For have the fresh taste of natural, for have great taste, We will enter a new chapter for kitchenware. |
| Main Markets | South Korea |
| Main Products | Luxury Stone Medium Cookware & Serveware Pot With Lid |
MORE PRODUCTS
-
Luxury Stone Medium Cookware & Serveware Pot With Lid
BY : Youngshin Stone Co., Ltd.Category Home & Kitchen Keyword Cooking, Microwave Options Luxury Stone Medium Cookware & Serveware Pot Size Diameter Pot - 14.5cm, Diameter Lid - 15cm, Thickness - 0.5cm Weight 700ml Place of Origin KOREA HS Code -
Luxury Stone Medium Cookware & Serveware Pot With Lid
BY : Youngshin Stone Co., Ltd.Category Home & Kitchen Keyword Cooking, Microwave Options Luxury Stone Medium Cookware & Serveware Pot Size Diameter Pot - 14.5cm, Diameter Lid - 15cm, Thickness - 0.5cm Weight 700ml Place of Origin KOREA HS Code -
Related products
-
Wooden Blinds
BY : ECOWINCategory Home & Kitchen Keyword Finish Blinds Options - Size customized Weight 1.1 Place of Origin South Korea HS Code 6303.92-0000
Wooden Blinds
BY : ECOWINCategory Home & Kitchen Keyword Finish Blinds Options - Size customized Weight 1.1 Place of Origin South Korea HS Code 6303.92-0000
-
Foldable Far Infrared Ray Stove
BY: ECO STAR CO.Category Home and Kitchen Keyword Ray Stove Options - Size - Weight - Place of Origin South KOREA HS Code -
-
Multipurpose Microwave Mini Cooker
BY : PELLYTECH CO.,LTD.Category Home & Kitchen Keyword Cooking, Microwave Options Size Weight 700g Place of Origin KOREA HS Code
Multipurpose Microwave Mini Cooker
BY : PELLYTECH CO.,LTD.Category Home & Kitchen Keyword Cooking, Microwave Options Size Weight 700g Place of Origin KOREA HS Code
-
Multipurpose Microwave Long Grill Pan
BY : PELLYTECH CO.,LTD.Category Home & Kitchen Keyword Cooking, Microwave Options Size 254*227*103(mm) Weight 1050g Place of Origin KOREA HS Code
Multipurpose Microwave Long Grill Pan
BY : PELLYTECH CO.,LTD.Category Home & Kitchen Keyword Cooking, Microwave Options Size 254*227*103(mm) Weight 1050g Place of Origin KOREA HS Code
-
Rangemate Grill Pan
BY : PELLYTECH CO.,LTD.Category Home & Kitchen Keyword Long Grill Pan Options - Size - Weight Place of Origin South Korea HS Code
Rangemate Grill Pan
BY : PELLYTECH CO.,LTD.Category Home & Kitchen Keyword Long Grill Pan Options - Size - Weight Place of Origin South Korea HS Code


















