Description








The nutritional supply of jojoba, rose hip, and evening primrose oils to help maintain healthy skin gives the skin vital and moisturizing benefits and adds moisture to the skin’s protection of ceramide.
BY: Noscos
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Body lotion |
| Options | – |
| Size | – |
| Weight | 120 ml |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code |








The nutritional supply of jojoba, rose hip, and evening primrose oils to help maintain healthy skin gives the skin vital and moisturizing benefits and adds moisture to the skin’s protection of ceramide.
| Category | Beauty & Personal Care |
|---|---|
| Keyword | Body lotion |
| Place of Origin | Korea |
| Weight | 120 ml |
| Country | Korea |
| President | |
| Year Established | |
| No. of Employees | 1-50 |
| Introduction |
|
| Main Products |
Argan Cream
Category
Beauty & Personal Care
Keyword
Face cream
Options
-
Size
-
Weight
50g
Place of Origin
KOREA
HS Code
Moisture Skin Toner
Category
Beauty & Personal Care
Keyword
Face Toner
Options
-
Size
-
Weight
120 ml
Place of Origin
KOREA
HS Code
Moisture Lotion
Category
Beauty & Personal Care
Keyword
Body lotion
Options
-
Size
-
Weight
120 ml
Place of Origin
KOREA
HS Code
Saffron Bubble Cleanser
Category
Beauty & Personal Care
Keyword
Face cleanser
Options
-
Size
-
Weight
150 ml
Place of Origin
KOREA
HS Code
Raspberry Bubble Cleanser
Category
Beauty & Personal Care
Keyword
Face cleanser
Options
-
Size
-
Weight
150 ml
Place of Origin
KOREA
HS Code
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Skincare, Skin, Cosmetics, Sunblock |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |


| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Shampoo, treatment, hair essence, soap |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Shampoo, treatment, hair essence, soap |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Hair, Root, Strengthening, LED, LED therapy, Moisturizing |
| Options | - |
| Size | |
| Weight | 288g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...