Description

- It is a product made by freeze-drying 100% domestic fruits.
- It is packaged in a zipper bag and is hygienic because it is less powdery, and it is also very good for children’s finger food.
BY : FRESHBELL CO.,LTD
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | – |
| Options | – |
| Size | – |
| Weight | – |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | – |

| Category | Health & Medical |
|---|---|
| Place of Origin | Korea |
Country: Korea
FOB Price : $1.50
MOQ : 10000
Exp. Date : 12
President : KIM GEUNHWA
Year Establishment : 2016
No. of Employees : 15
Introduction :
Main Market : Worldwide
PAPA ZOO’S PEAR&PLATYCODON
Category
Food & Beverage
Keyword
kids, beverage, fruit,apple, NFC, children
Options
-
Size
7.5cm*3cm*14cm
Weight
100g
Place of Origin
South Korea
HS Code
2009.90-1090
PAPA ZOO’S PEAR&LUFFA CYLINDRICA
Category
Food & Beverage
Keyword
kids, beverage, fruit,apple, NFC, children
Options
-
Size
7.5cm*3cm*14cm
Weight
100g
Place of Origin
South Korea
HS Code
2009.90-1090
FRESHBELL APPLE JUICE
Category
Food & Beverage
Keyword
kids, beverage, fruit,apple, NFC, children
Options
-
Size
7.5cm*3cm*14cm
Weight
100g
Place of Origin
South Korea
HS Code
2009.79-0000
FRESHBELL JEJU TANGERINE JUICE
Category
Health & Medical
Keyword
kids, beverage, fruit,apple, NFC, children
Options
-
Size
7.5cm*3cm*14cm
Weight
100g
Place of Origin
South Korea
HS Code
2009.39-9000
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Garlic(South Korea) |
| Options | |
| FOB Price | - |
| Weight | 140g (about 7g per cube) |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | Negotiable |
| EXP.Date(If Food) | 12 months from the manufacturing date, frozen storage |
| Category | Tea/Beverage |
| Keyword | Tea, Swordbean, Another coffee, Zero caffeine, Warm tea, Liquid tea |
| Options | |
| Size | 185mm*85mm*60mm |
| Weight | 360g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 0902 |
| Category | Food > Health food |
| Keyword | Korean Ginseng, K-Food, Ginseng, Health food, Ginseng Drink |
| Options | None |
| Size | 10ml pouch: 25*135mm / individual pouch(20ea): 150*200mm / box: 330*230*55 |
| Weight | 960g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 210690900000 |
| Category | Health food |
| Keyword | Korean Ginseng, K-Food, Ginseng, Health food, Ginseng Drink |
| Options | |
| Size | Pouch: 80*140mm/ Individual Box: 90*75*153mm |
| Weight | 300g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 210690900000 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Baked food, baked sweet potato, baked pumpkin, baked banana, healthy diet food, weight loss, diet, sweet potato, easy snack, korean snack, processed food |
| Options | |
| Size | |
| Weight | 90g per serving |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...