Description





BY : J_International
| Category | Beauty Personal Care |
| Keyword |
Beauty product, skincare products
|
| rivecowe@gmail.com | |
| Main Product | Skincare products |
| CEO | Jee-Hye Lee |
| Website | https://www.rivecowe.co.kr/en/ |
| Tell(company) | +82-70-8947-5287 |
| Address | 519, 7, Janghan-ro 20-gil, Dongdaemun-gu, Seoul, Republic of Korea |





Rivecowe Correction Convenient Cream (CC Cream) 40ml
Category
Beauty Personal Care
Keyword
Email
rivecowe@gmail.com
Main Product
Skincare products
CEO
Jee-Hye Lee
Website
https://www.rivecowe.co.kr/en/
Tell(company)
+82-70-8947-5287
Address
519, 7, Janghan-ro 20-gil, Dongdaemun-gu, Seoul, Republic of Korea
Rivecowe Correction Convenient Cream (CC Cream) 40ml
Category
Beauty Personal Care
Keyword
Email
rivecowe@gmail.com
Main Product
Skincare products
CEO
Jee-Hye Lee
Website
https://www.rivecowe.co.kr/en/
Tell(company)
+82-70-8947-5287
Address
519, 7, Janghan-ro 20-gil, Dongdaemun-gu, Seoul, Republic of Korea
Rivecowe Bubble Mask Pack 13ml
Category
Beauty Personal Care
Keyword
Email
rivecowe@gmail.com
Main Product
Skincare products
CEO
Jee-Hye Lee
Website
https://www.rivecowe.co.kr/en/
Tell(company)
+82-70-8947-5287
Address
519, 7, Janghan-ro 20-gil, Dongdaemun-gu, Seoul, Republic of Korea
Rivecowe Bubble Mask Pack 13ml
Category
Beauty Personal Care
Keyword
Email
rivecowe@gmail.com
Main Product
Skincare products
CEO
Jee-Hye Lee
Website
https://www.rivecowe.co.kr/en/
Tell(company)
+82-70-8947-5287
Address
519, 7, Janghan-ro 20-gil, Dongdaemun-gu, Seoul, Republic of Korea
Sliding Lip Fixer 5g
Category
Beauty Personal Care
Keyword
Email
rivecowe@gmail.com
Option
Red
Pink
Rose
Mandarin
Brown
CEO
Jee-Hye Lee
Website
https://www.rivecowe.co.kr/en/
Tell(company)
+82-70-8947-5287
Address
519, 7, Janghan-ro 20-gil, Dongdaemun-gu, Seoul, Republic of Korea
Sliding Lip Fixer 5g
Category
Beauty Personal Care
Keyword
Email
rivecowe@gmail.com
Option
Red
Pink
Rose
Mandarin
Brown
CEO
Jee-Hye Lee
Website
https://www.rivecowe.co.kr/en/
Tell(company)
+82-70-8947-5287
Address
519, 7, Janghan-ro 20-gil, Dongdaemun-gu, Seoul, Republic of Korea
Sebum Control Convenient Compact (CC Pact) 8g
Category
Beauty Personal Care
Keyword
Email
rivecowe@gmail.com
Main Product
Skincare products
CEO
Jee-Hye Lee
Website
https://www.rivecowe.co.kr/en/
Tell(company)
+82-70-8947-5287
Address
519, 7, Janghan-ro 20-gil, Dongdaemun-gu, Seoul, Republic of Korea
Sebum Control Convenient Compact (CC Pact) 8g
Category
Beauty Personal Care
Keyword
Email
rivecowe@gmail.com
Main Product
Skincare products
CEO
Jee-Hye Lee
Website
https://www.rivecowe.co.kr/en/
Tell(company)
+82-70-8947-5287
Address
519, 7, Janghan-ro 20-gil, Dongdaemun-gu, Seoul, Republic of Korea
DD Cushion (Dust Defense Cushion)
Category
Beauty Personal Care
Keyword
Email
rivecowe@gmail.com
Main Product
Skincare products
CEO
Jee-Hye Lee
Website
https://www.rivecowe.co.kr/en/
Tell(company)
+82-70-8947-5287
Address
519, 7, Janghan-ro 20-gil, Dongdaemun-gu, Seoul, Republic of Korea
DD Cushion (Dust Defense Cushion)
Category
Beauty Personal Care
Keyword
Email
rivecowe@gmail.com
Main Product
Skincare products
CEO
Jee-Hye Lee
Website
https://www.rivecowe.co.kr/en/
Tell(company)
+82-70-8947-5287
Address
519, 7, Janghan-ro 20-gil, Dongdaemun-gu, Seoul, Republic of Korea
Plenty Volume Mascara
Category
Beauty Personal Care
Keyword
Email
rivecowe@gmail.com
Main Product
Skincare products
CEO
Jee-Hye Lee
Website
https://www.rivecowe.co.kr/en/
Tell(company)
+82-70-8947-5287
Address
519, 7, Janghan-ro 20-gil, Dongdaemun-gu, Seoul, Republic of Korea
Plenty Volume Mascara
Category
Beauty Personal Care
Keyword
Email
rivecowe@gmail.com
Main Product
Skincare products
CEO
Jee-Hye Lee
Website
https://www.rivecowe.co.kr/en/
Tell(company)
+82-70-8947-5287
Address
519, 7, Janghan-ro 20-gil, Dongdaemun-gu, Seoul, Republic of Korea
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Body Scrub |
| Options | Salty Honey Body Scrub, Salty Rice Body Scrub, Salty Ssuk Body Scrub, Salty Coal Body Scrub, Salty Coco Body Scrub 250g(8.8 fl.oz.) |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 3307-30-2000 |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Skin lightening set, anti-wrinkle solution, collagen cosmetics, skin whitening cosmetics |
| Options | Set, Toner, Essence, Cream |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 3304.99 |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Skin lightening set, anti-wrinkle solution, collagen cosmetics, skin whitening cosmetics |
| Options | Set, Toner, Essence, Cream |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 3304.99 |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Face & Body Scrub Mask |
| Options | Salty Coffee Face Body Scrub Mask 250g |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 3307-30-2000 |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Mist, Skin care, Cosmetics |
| Options | 160ml, 300ml |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | - |
| Options | Natural Cosmetic, Moisturizing, Anti-aging, Massage, Home Care, Home Esthetic |
| Size | 48mm*48mm*130mm |
| Weight | 150g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 3304.99 |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...