Description






BY: Onggojib Agricultural Union Corporation
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Red Pepper Paste |
| Options | 200 g (bottle) 400 g (bottle) 800 g (bottle) |
| Size | – |
| Weight | – |
| Place of Origin | South KOREA |
| HS Code | – |






| Country | South Korea |
| President | Lee Ki-won |
| Year Established | 1995 |
| No. of Employees | – |
| Introduction | We have successfully produced unique traditional Korean flavors based on our own secret formula for Korean soy sauce, keeping in mind the preservation of our tradition. |
| Main Products | Wasong Gochujang, Traditional Gochujang Gold |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Red Pepper Paste |
| Options | 200 g (bottle) 400 g (bottle) 800 g (bottle) |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South KOREA |
| HS Code | - |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | spicy and agreeable, pepper paste, |
| Options | 0.5 kg (PET),1 kg (PET),2 kg (PET),3 kg (PET),2 kg (pot) |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South KOREA |
| HS Code | - |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Black barley, violet barley, blue barley |
| Options | |
| FOB Price | US$ 1.5(FOB) |
| Weight | 500g |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 300Cartons(20EA/Carton) |
| EXP.Date(If Food) | 1 year from the manufacturing date, room temperature storage |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Baked food, baked sweet potato, baked pumpkin, baked banana, healthy diet food, weight loss, diet, sweet potato, easy snack, korean snack, processed food |
| Options | |
| Size | |
| Weight | 90g per serving |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Coffee concentrate, espresso extract, purified water |
| Options | |
| FOB Price | - |
| Weight | 18ml * 30ea |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 300EA |
| EXP.Date(If Food) | 18 months from the manufacturing date, room temperature storage |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | coffee beans (imported), black barley (barley coffee beans(domestic)) |
| Options | |
| FOB Price | US$ 3.5(FOB) |
| Weight | 60 |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 2,000Packs |
| EXP.Date(If Food) | 1 year from the manufacturing date, room temperature storage |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Green onion |
| Options | 1kg / 200g |
| FOB Price | - |
| Weight | 1kg / 200g |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | Negotiable |
| EXP.Date(If Food) | 24 months from the manufacturing date, frozen storage |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...