Dr. Mallife Scalp Care Device
Category: Beauty & Personal Care
BY: T.I.P Internatioanl
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | hair,scalp treatment |
| Model | TM-1000A |
| Material | ABS , Titanium |
| Dimension / Weight | 60 x 66 x 205 (mm) / 217 g |
| Charging | USB Type-C |
| Input Power | 5V , 2.0 A |
| Power
Consumption |
Mode(1) 1.6W
Mode(2) 1.5W |
| Mode | (1) Malassezia mode (2) Regeneration Mode (3) Cooling Mode |
| Manufacturing Country | South Korea |
MORE PRODUCTS
-
Dr. Mallife Scalp Care Device
BY: T.I.P InternatioanlCategory Beauty & Personal Care Keyword hair,scalp treatment Model TM-1000A Material ABS , Titanium Dimension / Weight 60 x 66 x 205 (mm) / 217 g Charging USB Type-C Input Power 5V , 2.0 A Power Consumption Mode(1) 1.6W Mode(2) 1.5W Mode(2) 4.2W Mode (1) Malassezia mode (2) Regeneration Mode (3) Cooling Mode Manufacturing Country South Korea
Dr. Mallife Scalp Care Device
BY: T.I.P InternatioanlCategory Beauty & Personal Care Keyword hair,scalp treatment Model TM-1000A Material ABS , Titanium Dimension / Weight 60 x 66 x 205 (mm) / 217 g Charging USB Type-C Input Power 5V , 2.0 A Power Consumption Mode(1) 1.6W Mode(2) 1.5W Mode(2) 4.2W Mode (1) Malassezia mode (2) Regeneration Mode (3) Cooling Mode Manufacturing Country South Korea
Related products
-
Vita Carrot Toner Pad (70 Pads)
BY: COSMCategory Beauty & Personal Care Keyword Toner Pad Options - Size - Weight - Place of Origin KOREA HS Code -
-
Zero Complex Mask Pack
BY : One Asia Company Ltd.Category Beauty & Personal Care Keyword Face Mask, Face Pack, Sensitive skin, Sebum Control, Clean Skin Options None Size Weight Place of Origin Republic of Korea HS Code
-
Synergy Light Care
BY : HISOL Co., Ltd.Category Beauty & Personal Care Keyword - Options Natural Cosmetic, Moisturizing, Anti-aging, Massage, Home Care, Home Esthetic Size 48mm*48mm*130mm Weight 150g Place of Origin South Korea HS Code 3304.99
-
ilover cooling foot
BY : Hub PlatformCategory Beauty & Personal Care Keyword Foot Patch Options Not applicable Size Weight 75g Place of Origin South Korea HS Code
ilover cooling foot
BY : Hub PlatformCategory Beauty & Personal Care Keyword Foot Patch Options Not applicable Size Weight 75g Place of Origin South Korea HS Code
-
Bio Revital 3P Set
BY : HISOL Co., Ltd.Category Beauty & Personal Care Keyword Skin lightening set, anti-wrinkle solution, collagen cosmetics, skin whitening cosmetics Options Set, Toner, Essence, Cream Size Weight Place of Origin South Korea HS Code 3304.99
Bio Revital 3P Set
BY : HISOL Co., Ltd.Category Beauty & Personal Care Keyword Skin lightening set, anti-wrinkle solution, collagen cosmetics, skin whitening cosmetics Options Set, Toner, Essence, Cream Size Weight Place of Origin South Korea HS Code 3304.99















