Description
• Nominal Voltage : 3.6V
• Typical Capacity : 3200mAh
• Max. Continuous Discharge Current : 9.3Ah
• Size : 18.6 * 65.2 (mm)
• Production Capacity/Year : 2,500,000ea/Year
• Current Production Qty. : 200,000~250,000ea/Month

BY : AN Group
| Category | Electronic Products |
| Keyword | Battery, Li-ion |
| Options | – |
| Size | – |
| Weight | – |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | – |
• Nominal Voltage : 3.6V
• Typical Capacity : 3200mAh
• Max. Continuous Discharge Current : 9.3Ah
• Size : 18.6 * 65.2 (mm)
• Production Capacity/Year : 2,500,000ea/Year
• Current Production Qty. : 200,000~250,000ea/Month
| Category | Electronic Products |
|---|---|
| Place of Origin | South Korea |
| Keywords | Battery, Li-ion |
| Country | South Korea |
| President | BAEK JONG HYUN |
| Year Established | 2017 |
| No. of Employees | – |
| Introduction | Lithium-ion, Lithium polymer, Lithium iron phosphate battery Developing Packaging Technology • Development of Battery packs for Personal Mobility, Electric Agricultural Vehicle, Electric Farming Equipment • BMS Design and Development |
| Main Markets | |
| Main Products |
| Category | Electronic Products |
| Keyword | powerline filter |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | - |
| Category | Electronic Products |
| Keyword | - |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | - |
| Category | Electronic Products |
| Keyword | - |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | - |
| Category | Electronic Products |
| Keyword | underwater drone, drone, battery-powered |
| Options | - |
| Size | 56×39×34cm |
| Weight | 19.5kg (in the air) |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | - |
| Category | Electronic Products |
| Keyword | LED Street Light & Security Lamp |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | - |
| Category | Electronic Products |
| Keyword | Stethoscope |
| Options | Not applicable |
| Size | 153X63X33 mm |
| Weight | 120g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | - |
| Category | Electronic Products |
| Keyword | Battery, Li-ion, Battery pack |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | - |
| Category | Electronic Products |
| Keyword | LED lighting car, LED tower lighting, mobile LED lighting, disaster safety relief lighting, special LED lighting. |
| Options | Waterproof*explosion-proof*bulletproof led lighting system, wireless network system, video transmission system, LED full-color electronic signage system, automatic car, |
| Size | 6,210mmX2,080mmX2,345mm |
| Weight | 4,340kg |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 8705.90.9010, 8705.90.9030, 8705.90.9090 |
| Category | Electronic Products |
| Keyword | LED lighting car, LED tower lighting, mobile LED lighting, disaster safety relief lighting, special LED lighting. |
| Options | Waterproof*explosion-proof*bulletproof led lighting system, wireless network system, video transmission system, LED full-color electronic signage system, automatic car, |
| Size | 6,210mmX2,080mmX2,345mm |
| Weight | 4,340kg |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 8705.90.9010, 8705.90.9030, 8705.90.9090 |
Klolink Co., Ltd
603, Pangyo Innovation Valley, 253, Pangyo-ro, Bundang-gu,
Gyeonggi-do, South Korea.
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 7428335888
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...