Description

- Core material of EMP fi lter and SPD (Surge Protective Device)
- Succeed in developed high-capacity Class 1 single device varistor (50kA)
BY : I-SPEC
| Category | Electronic Products |
| Keyword | – |
| Options | – |
| Size | – |
| Weight | – |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | – |

| Category | Electronic Products |
|---|---|
| Place of Origin | South Korea |
| Country | South Korea |
| President | Han, Soon Gab |
| Year Established | 2006 |
| No. of Employees | 93 |
| Introduction |
|
| Main Markets | |
| Main Products |
| Category | Electronic Products |
| Keyword | powerline filter |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | - |
| Category | Electronic Products |
| Keyword | - |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | - |
| Category | Electronic Products |
| Keyword | - |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | - |
| Category | Electronic Products |
| Keyword | Battery, Li-ion, Battery pack |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | - |
| Category | Electronic Products |
| Keyword | wireless, hair, dryer, beauty, |
| Options | Not applicable |
| Size | 580mm x 240mm x 360mm |
| Weight | 650g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 851631 |
| Category | Electronic Products |
| Keyword | SKY-F, PLUS, Satellite, Technology |
| Options | - |
| Size | 520 X 140 X 260(1UN) |
| Weight | 3.2Kg 3200g (1UN) |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | - |
| Category | Electronic Products |
| Keyword | Electric Ultra Low Volume Sprayer ATOMER |
| Options | - |
| Size | 655X200X310mm |
| Weight | 4.3kg |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | - |
| Category | Electronic Products |
| Keyword | - |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | - |
Klolink Co., Ltd
603, Pangyo Innovation Valley, 253, Pangyo-ro, Bundang-gu,
Gyeonggi-do, South Korea.
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 7428335888
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...