Description


BY : HUBE EYEWEAR
| Category | Health Medical |
| Keyword |
Sunglasses
|
| hube@hubeeyewear.com | |
| Main Product | Eyewear ( Optical Frame / Sunglasses ) |
| CEO | Hwang Yoon Gee |
| Website | www.plasta.co.kr |
| Tell(company) | +82) 53-383-0402 |
| Address | Hube Eyewear, 3F, 399, Dalseocheon-ro, Seo- gu,Deagu,Republic of Korea |


| Category | Health Medical |
| Keyword |
Sunglasses |
| hube@hubeeyewear.com | |
| Main Product | Eyewear ( Optical Frame / Sunglasses ) |
| CEO | Hwang Yoon Gee |
| Website | www.plasta.co.kr |
| Tell(company) | +82) 53-383-0402 |
| Address | Hube Eyewear, 3F, 399, Dalseocheon-ro, Seo- gu,Deagu,Republic of Korea |
| Category | Health Medical |
| Keyword |
Sunglasses |
| hube@hubeeyewear.com | |
| Main Product | Eyewear ( Optical Frame / Sunglasses ) |
| CEO | Hwang Yoon Gee |
| Website | www.plasta.co.kr |
| Tell(company) | +82) 53-383-0402 |
| Address | Hube Eyewear, 3F, 399, Dalseocheon-ro, Seo- gu,Deagu,Republic of Korea |
| Category | Health Medical |
| Keyword |
Sunglasses |
| hube@hubeeyewear.com | |
| Main Product | Eyewear ( Optical Frame / Sunglasses ) |
| CEO | Hwang Yoon Gee |
| Website | www.plasta.co.kr |
| Tell(company) | +82) 53-383-0402 |
| Address | Hube Eyewear, 3F, 399, Dalseocheon-ro, Seo- gu,Deagu,Republic of Korea |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | collagen |
| Main products | For joints and cartilage, Boswellia For stomach, Mastic The Jinhan Red Ginseng Stick (concentrate) made with 6-Year-Old Red Ginseng For eye health, Bilberry Plus Gold For liver health, Milk Thistle+Biotin |
| Business Sites | FromBIO Headquarters Building 10 Seocheon-ro 127beon-gil, Giheung-gu, Yongin-si, Gyeonggi-do Iksan GMP Factory 72 Gukgasikpum-ro Wanggung-myeon, Iksan-si, Jeollabuk-do Logistics Center 220-1 Yo-ri, Hyangnam-eup, Hwaseong-si, Gyeonggi-do |
| Establishment Date | June 26, 2006 |
| CEO | Tae Jin Shim |
| Number of Employees | 117 (as of December 2022) |
| Capital | KRW 1.41 billion (as of December 2022) |
| Contact Us | 1588-8474 |
| Manufacturing Country | South Korea |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | collagen |
| Main products | For joints and cartilage, Boswellia For stomach, Mastic The Jinhan Red Ginseng Stick (concentrate) made with 6-Year-Old Red Ginseng For eye health, Bilberry Plus Gold For liver health, Milk Thistle+Biotin |
| Business Sites | FromBIO Headquarters Building 10 Seocheon-ro 127beon-gil, Giheung-gu, Yongin-si, Gyeonggi-do Iksan GMP Factory 72 Gukgasikpum-ro Wanggung-myeon, Iksan-si, Jeollabuk-do Logistics Center 220-1 Yo-ri, Hyangnam-eup, Hwaseong-si, Gyeonggi-do |
| Establishment Date | June 26, 2006 |
| CEO | Tae Jin Shim |
| Number of Employees | 117 (as of December 2022) |
| Capital | KRW 1.41 billion (as of December 2022) |
| Contact Us | 1588-8474 |
| Manufacturing Country | South Korea |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Portable body composition measuring device |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Cloud-based medical image storage |
| Options | - |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Shower filter, water filter, fragranced shower filter, vitamin shower filter, Korean shower filter, water purifier |
| Options | Fragrance - lavender, lemon, cherry, green grape, freesia |
| Size | 48mm*48mm*140mm |
| Weight | 145g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 8421.21 |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Shower filter, water filter, fragranced shower filter, vitamin shower filter, Korean shower filter, water purifier |
| Options | Fragrance - lavender, lemon, cherry, green grape, freesia |
| Size | 48mm*48mm*140mm |
| Weight | 145g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 8421.21 |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Orthopedic Medical Device |
| Options | |
| Size | Small - 19~21.5 cm Medium - 22~26.5 cm Large - 27+ |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...