Description

BY: Jayeondameun Co.,Ltd
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | premium soup base and seasoning |
| Features | Perfect for enhancing the flavor of soups, sauces, and a variety of dishes, this versatile superfood is sustainably sourced and free from artificial additives. |
| Summary | This 30 g pack of finely ground shiitake mushrooms is packed with vitamins, minerals, and antioxidants, making it a nutrient-rich addition to your diet. |
| Weight | 30 g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | – |

Sweet persimmon jelly
Category
Food & Beverage
Keyword
Fruit, Flavorful, Tangy, Smooth, Luscious, Vibrant, Indulgent, Versatile, Delight, Refreshing
Options
-
Size
17*17*18
Weight
1500g
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
Korea Chrysanthemum Flowers 30g
Category
Food & Beverage
Keyword
soothing herbal tea
Features
Sourced from Korea, these chrysanthemum flowers offer an authentic flavor and aroma, providing a delightful tea experience.
Summary
Free from artificial additives and preservatives, our chrysanthemum flowers ensure a pure and natural tea experience. The convenient 30g packaging keeps the flowers fresh and ready for use.
Weight
30 g
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
Korea Chrysanthemum Flowers 30g
Category
Food & Beverage
Keyword
soothing herbal tea
Features
Sourced from Korea, these chrysanthemum flowers offer an authentic flavor and aroma, providing a delightful tea experience.
Summary
Free from artificial additives and preservatives, our chrysanthemum flowers ensure a pure and natural tea experience. The convenient 30g packaging keeps the flowers fresh and ready for use.
Weight
30 g
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
Convenient Product of Samgyetang 90g
Category
Food & Beverage
Keyword
herbs
Features
Conducted direct ingredient analysis for increased safety.
Summary
Quick supply of materials for enhanced freshness, separate processing for careful drying methods, strictly selected wild herbs.
Weight
30 g
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
Convenient Product of Samgyetang 90g
Category
Food & Beverage
Keyword
herbs
Features
Conducted direct ingredient analysis for increased safety.
Summary
Quick supply of materials for enhanced freshness, separate processing for careful drying methods, strictly selected wild herbs.
Weight
30 g
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Baked food, baked sweet potato, baked pumpkin, baked banana, healthy diet food, weight loss, diet, sweet potato, easy snack, korean snack, processed food |
| Options | |
| Size | |
| Weight | 90g per serving |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | color noodles, healthy noodles.food therapy, baby,s noodle, |
| Options | |
| Size | |
| Weight | 2250g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Bellflower mixed extract, pear concentrate |
| Options | |
| FOB Price | - |
| Weight | 80ml * 30 packs |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 200EA |
| EXP.Date(If Food) | 24 months from the manufacturing date, room temperature storage,keep refrigerated after opening |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Black barley, violet barley, blue barley |
| Options | |
| FOB Price | US$ 3.0(FOB) |
| Weight | 800g |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 300 Cartons(18EA/Carton) |
| EXP.Date(If Food) | 1 year from the manufacturing date, room temperature storage |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Cheongyang red pepper |
| Options | |
| FOB Price | - |
| Weight | 130g (about 6.5g per cube) |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | Negotiable |
| EXP.Date(If Food) | 12 months from the manufacturing date, frozen storage |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...