Smart Stethoscope
BY : SUNMEDITEC Co., Ltd.
| Category | Electronic Products |
| Keyword | Stethoscope |
| Options | Not applicable |
| Size | 153X63X33 mm |
| Weight | 120g(included Battery) |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | – |
Additional information
| Category | Electronic Products |
|---|---|
| Place of Origin | South Korea |
| Keyword | Stethoscope |
| Size | 153X63X33mm |
| Weight | 120g |
Company Info
| Country | South Korea |
| President | |
| Year Established | 2004 |
| No. of Employees | Not disclosed |
| Introduction |
|
| Main Markets | South Korea |
| Main Products |
MORE PRODUCTS
Wireless Digital Stethoscope
Category
Electronic Products
Keyword
Stethoscope
Options
Not applicable
Size
153X63X33 mm
Weight
120g(included Battery)
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
Animal Wireless Digital Stethoscope
Category
Electronic Products
Keyword
Stethoscope
Options
Not applicable
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
Smart Stethoscope
Category
Electronic Products
Keyword
Stethoscope
Options
Not applicable
Size
153X63X33 mm
Weight
120g(included Battery)
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
Animal Smart Stethoscope
Category
Electronic Products
Keyword
Stethoscope
Options
Not applicable
Size
153X63X33 mm
Weight
120g
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
Related products
-
SKY-F PLUS
BY: SAMMIGLORY CO.,LTDCategory Electronic Products Keyword SKY-F, PLUS, Satellite, Technology Options - Size 520 X 140 X 260(1UN) Weight 3.2Kg 3200g (1UN) Place of Origin South Korea HS Code -
-
P-TH150 Portable Thermal Fogger
BY: SAMMI GLOGRY Co., LtdCategory Electronic Products Keyword disinfectant, insect repellent Type Thermal Aerosol Fog Size (L × W × H): 1300 × 260 × 350(㎜) Weight 9.5 ㎏ Place of Origin South Korea HS Code -
-
Animal Smart Stethoscope
BY : SUNMEDITEC Co., Ltd.Category Electronic Products Keyword Stethoscope Options Not applicable Size 153X63X33 mm Weight 120g Place of Origin South Korea HS Code -
-
Foldable far infrared ray heater
BY : ECO-STAR Co.,Ltd.Category Electronic Products Keyword Healthcare, Home Care, Heater Options Size 55cm(H)*25cm(D)*50cm(W) Weight Place of Origin South Korea HS Code 8516.79
Foldable far infrared ray heater
BY : ECO-STAR Co.,Ltd.Category Electronic Products Keyword Healthcare, Home Care, Heater Options Size 55cm(H)*25cm(D)*50cm(W) Weight Place of Origin South Korea HS Code 8516.79
-
ROVO-3
BY : RovostechCategory Electronic Products Keyword underwater drone, drone, battery-powered Options - Size 56×39×34cm Weight 19.5kg (in the air) Place of Origin South Korea HS Code -
