Description












BY : IDEAVILL CO. LTD.
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Tooth cleaning and nose cleaning products |
| Options | Waterfloss. Tooth cleaner |
| Size | Size(mm) : 200X100X160 (LxWxH) |
| Weight | 598g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | – |












| Dimensions | 200 × 100 × 160 cm |
|---|---|
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Tooth cleaning and nose cleaning products |
| Place of Origin | Korea |
| Size | Size(mm) : 200X100X160 (LxWxH) |
| Country | South Korea |
| President | HWAN KYU LEE |
| Year Established | November 20, 2018 |
| No. of Employees | Less than 5 |
| Introduction |
|
| Main Products | Waterfloss. Tooth cleaner |
Waterfloss Oral Cleaner
Category
Health & Medical
Keyword
Tooth cleaning and nose cleaning products
Options
Waterfloss. Tooth cleaner
Size
Size(mm) : 200X100X160 (LxWxH)
Weight
598g
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Orthopedic Medical Device |
| Options | |
| Size | Small - 15~17 cm Medium - 18~20 cm Large - 21+ |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Shower filter, water filter, fragranced shower filter, vitamin shower filter, Korean shower filter, water purifier |
| Options | Fragrance - lavender, lemon, cherry, green grape, freesia |
| Size | 48mm*48mm*140mm |
| Weight | 145g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 8421.21 |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Shower filter, water filter, fragranced shower filter, vitamin shower filter, Korean shower filter, water purifier |
| Options | Fragrance - lavender, lemon, cherry, green grape, freesia |
| Size | 48mm*48mm*140mm |
| Weight | 145g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 8421.21 |
| Category | Anti-aging, Whitening |
| Keyword | Natural Cosmetic, Skin Care, Moisturizing, Anti-aging, Whitening, Home Esthetic |
| Options | Set, Toner, Essence, Cream |
| Size | 200*98*167(mm) |
| Weight | 740g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 220299 |
| Category | Anti-aging, Whitening |
| Keyword | |
| Options | Natural Cosmetic, Skin Care, Moisturizing, Anti-aging, Whitening, Home Esthetic |
| Size | 48mm*48mm*140mm |
| Weight | 185g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 3304.99 |
| Category | Health&Medical |
| Keyword | red ginseng, ginseng extract, sweet ginseng, ginseng, oriental medicine, health supplement, ginseng concentrate, korean ginseng, korean gift |
| Options | Ginseng extract, Ginseng tablet, Ginseng tonic, Red pepper sauce, Honey |
| Size | - |
| Weight | 250g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | - |
| Category | Health&Medical |
| Keyword | red ginseng, ginseng extract, sweet ginseng, ginseng, oriental medicine, health supplement, ginseng concentrate, korean ginseng, korean gift |
| Options | Ginseng extract, Ginseng tablet, Ginseng tonic, Red pepper sauce, Honey |
| Size | - |
| Weight | 250g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | - |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...