Description

BY: Zaol Co., Ltd.
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | scalping shampoo |
| Feature | Increased amounts of proprietary ingredients provide moisture to the visibly damaged and weakened scalp environment |
| Weight / Volume | 639 g |
| Summary | Protects hair through intense scalp care and mitigates hair loss. |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | – |

| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | cleansing shampoo |
| Feature | Functional cosmetic that helps the sebum and dead cell relief, and dust cleansing from your scalp as well as mitigating hair loss. |
| Weight / Volume | 639g |
| Summary | Maintains the oil and moisture balance of your scalp to provide a pleasant and healthy scalp environment. |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | - |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | cleansing shampoo |
| Feature | Functional cosmetic that helps the sebum and dead cell relief, and dust cleansing from your scalp as well as mitigating hair loss. |
| Weight / Volume | 639g |
| Summary | Maintains the oil and moisture balance of your scalp to provide a pleasant and healthy scalp environment. |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | - |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | cleansing shampoo |
| Feature | Innovative Technology Differentiated technology of ZAOL Dr. ORDER! The best nutrients are put to waste if sown on hair and not the scalp. |
| Weight / Volume | 175 g |
| Summary | You can nourish your scalp and provide a robust massage effect to build a healthy scalp environment |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | - |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | cleansing shampoo |
| Feature | Innovative Technology Differentiated technology of ZAOL Dr. ORDER! The best nutrients are put to waste if sown on hair and not the scalp. |
| Weight / Volume | 175 g |
| Summary | You can nourish your scalp and provide a robust massage effect to build a healthy scalp environment |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | - |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | scalping shampoo |
| Feature | Increased amounts of proprietary ingredients provide moisture to the visibly damaged and weakened scalp environment |
| Weight / Volume | 639 g |
| Summary | Protects hair through intense scalp care and mitigates hair loss. |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | - |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | scalping shampoo |
| Feature | Increased amounts of proprietary ingredients provide moisture to the visibly damaged and weakened scalp environment |
| Weight / Volume | 639 g |
| Summary | Protects hair through intense scalp care and mitigates hair loss. |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | - |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | scalp spray |
| Feature | The best nutrients are put to waste if sown on hair and not the scalp. |
| Weight / Volume | 176 g |
| Summary | You can spray the nutrients directly on the scalp |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | - |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Eyeshadow palette, eyeshadows, color cosmetics, eye makeup, korean cosmetics |
| Options | #01 Coral, #02 Pink, #03 Nude, #04 Muse |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Toner Pad |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | - |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Body Scrub |
| Options | Salty Honey Body Scrub, Salty Rice Body Scrub, Salty Ssuk Body Scrub, Salty Coal Body Scrub, Salty Coco Body Scrub 250g(8.8 fl.oz.) |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 3307-30-2000 |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Skincare, Skin, Cosmetics, Sunblock |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Eye mask |
| Options | Not applicable |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Eye mask |
| Options | Not applicable |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | |
| HS Code |
Klolink Co., Ltd
603, Pangyo Innovation Valley, 253, Pangyo-ro, Bundang-gu,
Gyeonggi-do, South Korea.
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 7428335888
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...