Description

BY: Zaol Co., Ltd.
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | cleansing shampoo |
| Feature | Functional cosmetic that helps the sebum and dead cell relief, and dust cleansing from your scalp as well as mitigating hair loss. |
| Weight / Volume | 639g |
| Summary | Maintains the oil and moisture balance of your scalp to provide a pleasant and healthy scalp environment. |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | – |

| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | cleansing shampoo |
| Feature | Functional cosmetic that helps the sebum and dead cell relief, and dust cleansing from your scalp as well as mitigating hair loss. |
| Weight / Volume | 639g |
| Summary | Maintains the oil and moisture balance of your scalp to provide a pleasant and healthy scalp environment. |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | - |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | cleansing shampoo |
| Feature | Functional cosmetic that helps the sebum and dead cell relief, and dust cleansing from your scalp as well as mitigating hair loss. |
| Weight / Volume | 639g |
| Summary | Maintains the oil and moisture balance of your scalp to provide a pleasant and healthy scalp environment. |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | - |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | cleansing shampoo |
| Feature | Innovative Technology Differentiated technology of ZAOL Dr. ORDER! The best nutrients are put to waste if sown on hair and not the scalp. |
| Weight / Volume | 175 g |
| Summary | You can nourish your scalp and provide a robust massage effect to build a healthy scalp environment |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | - |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | cleansing shampoo |
| Feature | Innovative Technology Differentiated technology of ZAOL Dr. ORDER! The best nutrients are put to waste if sown on hair and not the scalp. |
| Weight / Volume | 175 g |
| Summary | You can nourish your scalp and provide a robust massage effect to build a healthy scalp environment |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | - |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | scalping shampoo |
| Feature | Increased amounts of proprietary ingredients provide moisture to the visibly damaged and weakened scalp environment |
| Weight / Volume | 639 g |
| Summary | Protects hair through intense scalp care and mitigates hair loss. |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | - |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | scalping shampoo |
| Feature | Increased amounts of proprietary ingredients provide moisture to the visibly damaged and weakened scalp environment |
| Weight / Volume | 639 g |
| Summary | Protects hair through intense scalp care and mitigates hair loss. |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | - |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | scalp spray |
| Feature | The best nutrients are put to waste if sown on hair and not the scalp. |
| Weight / Volume | 176 g |
| Summary | You can spray the nutrients directly on the scalp |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | - |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | |
| Options | Cat Whitening Mask, Sheep Aqua Mask, Tiger Anti-Wrinkle Mask, Pig Collagen Mask, Panda Nutriment Mask, Duck Soothing Mask |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | |
| Options | Cat Whitening Mask, Sheep Aqua Mask, Tiger Anti-Wrinkle Mask, Pig Collagen Mask, Panda Nutriment Mask, Duck Soothing Mask |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Shampoo, treatment, hair essence, soap |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Shampoo, treatment, hair essence, soap |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Skincare, Skin, Cosmetics, Whitening, Wrinkle care |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Skincare, Skin, Cosmetics, Whitening, Wrinkle care |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | whitening cream, skin lightening cream, anti-aging cream, korean skincare, korean cosmetics, moisturizer, face cream, shiny, whitening, moisturizing, taut feeling, sensitive skin, EGF extract |
| Options | None |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | whitening cream, skin lightening cream, anti-aging cream, korean skincare, korean cosmetics, moisturizer, face cream, shiny, whitening, moisturizing, taut feeling, sensitive skin, EGF extract |
| Options | None |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Face & Body Scrub Mask |
| Options | Salty Coffee Face Body Scrub Mask 250g |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 3307-30-2000 |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...