Description









BY : CNR COSMETICS. Co., Ltd
| Category | Beauty Personal Care |
| Keyword |
One Cream
|
| cnrcosme2021@gmail.com | |
| Main Product | Functional skincare cosmetics |
| CEO | Ok Seung Chan (Reny) |
| Website | https://eng.cnrcosmetics.com/ |
| Tell(company) | – |
| Address | 202, 2th, 47, Ogong-ro, Deokjin-gu, Jeonju-si, Jeonbuk State, Republic of Korea |









| Category | Beauty Personal Care |
| Keyword |
Serum |
| cnrcosme2021@gmail.com | |
| Main Product | Functional skincare cosmetics |
| CEO | Ok Seung Chan (Reny) |
| Website | https://eng.cnrcosmetics.com/ |
| Tell(company) | - |
| Address | 202, 2th, 47, Ogong-ro, Deokjin-gu, Jeonju-si, Jeonbuk State, Republic of Korea |
| Category | Beauty Personal Care |
| Keyword |
Serum |
| cnrcosme2021@gmail.com | |
| Main Product | Functional skincare cosmetics |
| CEO | Ok Seung Chan (Reny) |
| Website | https://eng.cnrcosmetics.com/ |
| Tell(company) | - |
| Address | 202, 2th, 47, Ogong-ro, Deokjin-gu, Jeonju-si, Jeonbuk State, Republic of Korea |
| Category | Beauty Personal Care |
| Keyword |
One Cream |
| cnrcosme2021@gmail.com | |
| Main Product | Functional skincare cosmetics |
| CEO | Ok Seung Chan (Reny) |
| Website | https://eng.cnrcosmetics.com/ |
| Tell(company) | - |
| Address | 202, 2th, 47, Ogong-ro, Deokjin-gu, Jeonju-si, Jeonbuk State, Republic of Korea |
| Category | Beauty Personal Care |
| Keyword |
One Cream |
| cnrcosme2021@gmail.com | |
| Main Product | Functional skincare cosmetics |
| CEO | Ok Seung Chan (Reny) |
| Website | https://eng.cnrcosmetics.com/ |
| Tell(company) | - |
| Address | 202, 2th, 47, Ogong-ro, Deokjin-gu, Jeonju-si, Jeonbuk State, Republic of Korea |
| Category | Beauty Personal Care |
| Keyword |
Moja Mask, Mash Sheet |
| cnrcosme2021@gmail.com | |
| Main Product | Functional skincare cosmetics |
| CEO | Ok Seung Chan (Reny) |
| Website | https://eng.cnrcosmetics.com/ |
| Tell(company) | - |
| Address | 202, 2th, 47, Ogong-ro, Deokjin-gu, Jeonju-si, Jeonbuk State, Republic of Korea |
| Category | Beauty Personal Care |
| Keyword |
Moja Mask, Mash Sheet |
| cnrcosme2021@gmail.com | |
| Main Product | Functional skincare cosmetics |
| CEO | Ok Seung Chan (Reny) |
| Website | https://eng.cnrcosmetics.com/ |
| Tell(company) | - |
| Address | 202, 2th, 47, Ogong-ro, Deokjin-gu, Jeonju-si, Jeonbuk State, Republic of Korea |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Foot pack, foot mask, |
| Options | None |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | Republic of Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Hair, Root, Strengthening, LED, LED therapy, Moisturizing |
| Options | - |
| Size | |
| Weight | 288g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Anti-aging, Whitening |
| Keyword | Natural Cosmetic, Skin Care, Moisturizing, Anti-aging, Whitening, Home Esthetic |
| Options | Set, Toner, Essence, Cream |
| Size | 200*98*167(mm) |
| Weight | 740g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 220299 |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Face Mask, Face Pack, Sensitive skin, Sebum Control, Clean Skin |
| Options | None |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | Republic of Korea |
| HS Code |
| Category | Anti-aging, Whitening |
| Keyword | |
| Options | Natural Cosmetic, Skin Care, Moisturizing, Anti-aging, Whitening, Home Esthetic |
| Size | 48mm*48mm*140mm |
| Weight | 185g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 3304.99 |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...