Description










BY : Haeodam Agricultural Company Corporation
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Health Functional Food |
| Options | – |
| Size | 30Pcs |
| Weight | 70ml |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | – |










| Weight | 70 kg |
|---|---|
| Category | Health & Medical |
| Keyword | FOOD |
| Place of Origin | South Korea |
| Country | South Korea |
| President | Sooni Jeon |
| Year Established | August 26, 2013 |
| No. of Employees | Less than 5 |
| Introduction |
|
| Main Products | Haedam Black Ginseng Extract |
Haeodam Black Ginseng Extract Concentrate
Category
Health & Medical
Keyword
Health Functional Food
Options
-
Size
30Pcs
Weight
70ml
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
Black Bellfower Embracing Black Ginseng
Category
Health & Medical
Keyword
Health Functional Food
Options
-
Size
30Pcs
Weight
70ml
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
Black Bellfower Embracing Black Ginseng
Category
Health & Medical
Keyword
Health Functional Food
Options
-
Size
30Pcs
Weight
70ml
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Shower filter, water filter, fragranced shower filter, vitamin shower filter, Korean shower filter, water purifier |
| Options | Fragrance - lavender, lemon, cherry, green grape, freesia |
| Size | 48mm*48mm*140mm |
| Weight | 145g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 8421.21 |
| Payment Terms | T/T, 50% upon order, 50% before shipping |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Shower filter, water filter, fragranced shower filter, vitamin shower filter, Korean shower filter, water purifier |
| Options | Fragrance - lavender, lemon, cherry, green grape, freesia |
| Size | 48mm*48mm*140mm |
| Weight | 145g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 8421.21 |
| Payment Terms | T/T, 50% upon order, 50% before shipping |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | absorbent cotton, cotton fiber, bleached cotton, cotton, absorbent, absorbent fiber |
| Options | absorbent cotton( finished product ) supply is also possible. |
| Size | 700*800*800 mm /bale |
| Weight | 95 kg±10kg |
| Place of Origin | Korea |
| HS Code | 5203 |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | absorbent cotton, cotton fiber, bleached cotton, cotton, absorbent, absorbent fiber |
| Options | absorbent cotton( finished product ) supply is also possible. |
| Size | 700*800*800 mm /bale |
| Weight | 95 kg±10kg |
| Place of Origin | Korea |
| HS Code | 5203 |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Professional Model for Physiotherapy Room |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | collagen |
| Main products | For joints and cartilage, Boswellia For stomach, Mastic The Jinhan Red Ginseng Stick (concentrate) made with 6-Year-Old Red Ginseng For eye health, Bilberry Plus Gold For liver health, Milk Thistle+Biotin |
| Business Sites | FromBIO Headquarters Building 10 Seocheon-ro 127beon-gil, Giheung-gu, Yongin-si, Gyeonggi-do Iksan GMP Factory 72 Gukgasikpum-ro Wanggung-myeon, Iksan-si, Jeollabuk-do Logistics Center 220-1 Yo-ri, Hyangnam-eup, Hwaseong-si, Gyeonggi-do |
| Establishment Date | June 26, 2006 |
| CEO | Tae Jin Shim |
| Number of Employees | 117 (as of December 2022) |
| Capital | KRW 1.41 billion (as of December 2022) |
| Contact Us | 1588-8474 |
| Manufacturing Country | South Korea |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | collagen |
| Main products | For joints and cartilage, Boswellia For stomach, Mastic The Jinhan Red Ginseng Stick (concentrate) made with 6-Year-Old Red Ginseng For eye health, Bilberry Plus Gold For liver health, Milk Thistle+Biotin |
| Business Sites | FromBIO Headquarters Building 10 Seocheon-ro 127beon-gil, Giheung-gu, Yongin-si, Gyeonggi-do Iksan GMP Factory 72 Gukgasikpum-ro Wanggung-myeon, Iksan-si, Jeollabuk-do Logistics Center 220-1 Yo-ri, Hyangnam-eup, Hwaseong-si, Gyeonggi-do |
| Establishment Date | June 26, 2006 |
| CEO | Tae Jin Shim |
| Number of Employees | 117 (as of December 2022) |
| Capital | KRW 1.41 billion (as of December 2022) |
| Contact Us | 1588-8474 |
| Manufacturing Country | South Korea |
| Category | Anti-aging, Whitening |
| Keyword | Natural Cosmetic, Skin Care, Moisturizing, Anti-aging, Whitening, Home Esthetic |
| Options | Set, Toner, Essence, Cream |
| Size | 200*98*167(mm) |
| Weight | 740g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 220299 |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...