Description
![]()
A product that allows you to measure & manage blood pressure while receiving massage.
Features:
- 270encircle type blood pressure monitor
- Blood pressure treatment massage
- Blood pressure management through App
BY : Bodyfriend
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Blood pressure measuring massage chair |
| Options | – |
| Size | 59 inch (L) x 30 inch (W) x 45 inch (H) |
| Weight | 280 lbs |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
![]()
A product that allows you to measure & manage blood pressure while receiving massage.
Features:
| Category | Health & Medical |
|---|---|
| Keyword | Blood pressure measuring massage chair |
| Place of Origin | South Korea |
| Size | 59 inch (L) x 30 inch (W) x 45 inch (H) |
| Weight | 280 lbs |
Country: South Korea
Introduction : A global healthcare company that aims to design your life.
Our mission is to extend the ‘Healthy Life Year’ of our customers by 10 years.
We have introduced and patented various innovative technologies of our time and received numerous awards from renowned institutions.
Each of our product displays exceptional design excellence combined with top of the line user experience.
DAVINCI
Category
Health & Medical
Keyword
Massage chair
Options
-
Size
65 inch (L) x 31 inch (W) x 49 inch (H)
Weight
310 lbs
Place of Origin
South Korea
HS Code
Elizabeth Medical
Category
Health & Medical
Keyword
Blood pressure measuring massage chair
Options
-
Size
59 inch (L) x 30 inch (W) x 45 inch (H)
Weight
280 lbs
Place of Origin
South Korea
HS Code
PHANTOM Medical
Category
Health & Medical
Keyword
Neck and Lumbar pain reliever
Options
-
Size
61 inch (L) x 33 inch (W) x 47 inch (H)
Weight
335 lbs
Place of Origin
South Korea
HS Code
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Smart tourniquet system |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Medical Swabs,Sustains viability for viruses, especially COVID-19.,Suppresses bacterial and fungal contamination by incorporating antibiotics in the medium.,Preserve viruses for long-term frozen storage,Skirted tube prevents sample spills. |
| Options | - |
| Size | 15 x 105mm |
| Weight | 3mL |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Medical Swabs,Sustains viability for viruses, especially COVID-19.,Suppresses bacterial and fungal contamination by incorporating antibiotics in the medium.,Preserve viruses for long-term frozen storage,Skirted tube prevents sample spills. |
| Options | - |
| Size | 15 x 105mm |
| Weight | 3mL |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Pain relief device |
| Options | |
| Size | 340 (W)X350 (D)X600 (H)mm |
| Weight | Around 21kg In package(including basic set) |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Skin Cancer Diagnosis-Assistant Solution |
| Options | - |
| Size | Portable products size (approximately L:150 ㎜* W:25 ㎜, Head W:45 ㎜). |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Shower filter, water filter, fragranced shower filter, vitamin shower filter, Korean shower filter, water purifier |
| Options | Fragrance - lavender, lemon, cherry, green grape, freesia |
| Size | 48mm*48mm*140mm |
| Weight | 145g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 8421.21 |
| Payment Terms | T/T, 50% upon order, 50% before shipping |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Shower filter, water filter, fragranced shower filter, vitamin shower filter, Korean shower filter, water purifier |
| Options | Fragrance - lavender, lemon, cherry, green grape, freesia |
| Size | 48mm*48mm*140mm |
| Weight | 145g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 8421.21 |
| Payment Terms | T/T, 50% upon order, 50% before shipping |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...