Description







BY : CyberMedic Co., Ltd.
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Functional Electrical Stimulator |
| Options |
Interactive Hand Function & Cognitive Rehabilitation Training System : Moto Cog, Covid-19 IgM/IgG Rapid Test |
| Size | – |
| Weight | – |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | – |







| Category | Health & Medical |
|---|---|
| Place of Origin | south Korea |
| Country | South Korea |
| President | Seong Kwan Lim |
| Year Established | 1999 |
| No. of Employees | 1-9 People |
| Introduction |
|
| Main Products |
Spine Balance 3D, Space Balance 3D, I Balance S |
Interactive Hand Function & Cognitive Rehabilitation Training System : Moto Cog, Covid-19 IgM/IgG Rapid Test Interactive Hand Function & Cognitive Rehabilitation Training System : Moto Cog, Covid-19 IgM/IgG Rapid Test
Interactive Cognitive Rehabilitation Training System – JOYSTIM
Category
Health & Medical
Keyword
Interactive Cognitive Rehabilitation Training System - JOYSTIM
Options
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
Functional Electrical Stimulator(FES) : MEGA XP (8ch) : Walking Man II (2ch)
Category
Health & Medical
Keyword
Functional Electrical Stimulator
Options
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
| Category | Health & Medical |
| Keyword | absorbent cotton, cotton fiber, bleached cotton, cotton, absorbent, absorbent fiber |
| Options | absorbent cotton( finished product ) supply is also possible. |
| Size | 700*800*800 mm /bale |
| Weight | 95 kg±10kg |
| Place of Origin | Korea |
| HS Code | 5203 |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | absorbent cotton, cotton fiber, bleached cotton, cotton, absorbent, absorbent fiber |
| Options | absorbent cotton( finished product ) supply is also possible. |
| Size | 700*800*800 mm /bale |
| Weight | 95 kg±10kg |
| Place of Origin | Korea |
| HS Code | 5203 |
| Category | Healthcare |
| Keyword | Massage, Healthcare, Gua Sha, Self Massage, Home Care, Home Esthetic |
| Options | Not applicable |
| Size | 48mm*48mm*140mm |
| Weight | 330g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 220299 |
| Category | Healthcare |
| Keyword | Massage, Healthcare, Gua Sha, Self Massage, Home Care, Home Esthetic |
| Options | Not applicable |
| Size | 48mm*48mm*140mm |
| Weight | 330g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 220299 |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Personal Model for Recovery Room |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Pain relief device |
| Options | |
| Size | 340 (W)X350 (D)X600 (H)mm |
| Weight | Around 21kg In package(including basic set) |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Shower filter, water filter, fragranced shower filter, vitamin shower filter, Korean shower filter, water purifier |
| Options | Fragrance - lavender, lemon, cherry, green grape, freesia |
| Size | 48mm*48mm*140mm |
| Weight | 145g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 8421.21 |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Shower filter, water filter, fragranced shower filter, vitamin shower filter, Korean shower filter, water purifier |
| Options | Fragrance - lavender, lemon, cherry, green grape, freesia |
| Size | 48mm*48mm*140mm |
| Weight | 145g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 8421.21 |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...