Description


BY : COBY Bio Co., Ltd.
| Category | Food-Beverage |
| Keyword |
Oriental herbal medicine product, Health product, Medical devices
|
| – | |
| Main Product | Ginseng (red ginseng, black ginseng) raw materials and health functional foods |
| CEO | Lee Pan-jae |
| Website | http://cobybio.co.kr/ |
| Tell(company) | +82-53-963-9795 |
| Address | 510 Ho, 76, Dongnae-ro, Dong-gu, Daegu |


| Category | Food-Beverage |
| Keyword |
Oriental herbal medicine product, Health product, Medical devices |
| - | |
| Main Product | Ginseng (red ginseng, black ginseng) raw materials and health functional foods |
| CEO | Lee Pan-jae |
| Website | http://cobybio.co.kr/ |
| Tell(company) | +82-53-963-9795 |
| Address | 510 Ho, 76, Dongnae-ro, Dong-gu, Daegu |
| Category | Food-Beverage |
| Keyword |
Oriental herbal medicine product, Health product, Medical devices |
| - | |
| Main Product | Ginseng (red ginseng, black ginseng) raw materials and health functional foods |
| CEO | Lee Pan-jae |
| Website | http://cobybio.co.kr/ |
| Tell(company) | +82-53-963-9795 |
| Address | 510 Ho, 76, Dongnae-ro, Dong-gu, Daegu |
| Category | Food-Beverage |
| Keyword |
Oriental herbal medicine product, Health product, Medical devices |
| - | |
| Main Product | Ginseng (red ginseng, black ginseng) raw materials and health functional foods |
| CEO | Lee Pan-jae |
| Website | http://cobybio.co.kr/ |
| Tell(company) | +82-53-963-9795 |
| Address | 510 Ho, 76, Dongnae-ro, Dong-gu, Daegu |
| Category | Food-Beverage |
| Keyword |
Oriental herbal medicine product, Health product, Medical devices |
| - | |
| Main Product | Ginseng (red ginseng, black ginseng) raw materials and health functional foods |
| CEO | Lee Pan-jae |
| Website | http://cobybio.co.kr/ |
| Tell(company) | +82-53-963-9795 |
| Address | 510 Ho, 76, Dongnae-ro, Dong-gu, Daegu |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Barley, oats, brown rice, dried black mushroom, barley pure powder, allulose, tangerine peel |
| Options | |
| FOB Price | US$ 5.8(FOB) |
| Weight | 240g |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 2,000Packs |
| EXP.Date(If Food) | 1 year from the manufacturing date, room temperature storage |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Barley, oats, brown rice, dried black mushroom, barley pure powder, allulose, tangerine peel |
| Options | |
| FOB Price | US$ 5.8(FOB) |
| Weight | 240g |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 2,000Packs |
| EXP.Date(If Food) | 1 year from the manufacturing date, room temperature storage |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Korean food, Japchae, Korean traditional dish, k food |
| Options | |
| Size | 170mm*60mm*275mm |
| Weight | 290g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 1902 30 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Garlic(South Korea) |
| Options | |
| FOB Price | - |
| Weight | 140g (about 7g per cube) |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | Negotiable |
| EXP.Date(If Food) | 12 months from the manufacturing date, frozen storage |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Korean chilli, Chung yang chilli, hot chilli, hot pepper, roasted chilli, roasted pepper |
| Options | - |
| Size | 45mm*45mm*70mm |
| Weight | 55g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 0904 22 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Ginger, Healthy Food, Tea, Korean Food |
| Options | Jar Type, Stick Type |
| Size | |
| Weight | 100,300g |
| Place of Origin | Korea |
| HS Code |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...