Description

BY : INCORE Co.,Ltd.
| Category | Heath Medical |
| Keyword |
Wound protection, Protective film formation
|
| mktg01@incoremedi.com | |
| Main Product | HYLACELL Clear Adhesive Wound Dressing |
| CEO | Kim Dong-Tak |
| Website | https://www.incoremedi.com/ |
| Tell(company) | +82-53-965-3514 |
| Address | 11, Hyeoksin-daero 78-gil, Dong-gu, Daegu, Republic of Kore |

| Category | Heath Medical |
| Keyword |
CORE-Trocar, Trocar |
| mktg01@incoremedi.com | |
| Main Product | HYLACELL Clear Adhesive Wound Dressing |
| CEO | Kim Dong-Tak |
| Website | https://www.incoremedi.com/ |
| Tell(company) | +82-53-965-3514 |
| Address | 11, Hyeoksin-daero 78-gil, Dong-gu, Daegu, Republic of Kore |
| Category | Heath Medical |
| Keyword |
CORE-Trocar, Trocar |
| mktg01@incoremedi.com | |
| Main Product | HYLACELL Clear Adhesive Wound Dressing |
| CEO | Kim Dong-Tak |
| Website | https://www.incoremedi.com/ |
| Tell(company) | +82-53-965-3514 |
| Address | 11, Hyeoksin-daero 78-gil, Dong-gu, Daegu, Republic of Kore |
| Category | Heath Medical |
| Keyword |
Wound protection, Protective film formation |
| mktg01@incoremedi.com | |
| Main Product | HYLACELL Clear Adhesive Wound Dressing |
| CEO | Kim Dong-Tak |
| Website | https://www.incoremedi.com/ |
| Tell(company) | +82-53-965-3514 |
| Address | 11, Hyeoksin-daero 78-gil, Dong-gu, Daegu, Republic of Kore |
| Category | Heath Medical |
| Keyword |
Wound protection, Protective film formation |
| mktg01@incoremedi.com | |
| Main Product | HYLACELL Clear Adhesive Wound Dressing |
| CEO | Kim Dong-Tak |
| Website | https://www.incoremedi.com/ |
| Tell(company) | +82-53-965-3514 |
| Address | 11, Hyeoksin-daero 78-gil, Dong-gu, Daegu, Republic of Kore |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Orthopedic Medical Device |
| Options | |
| Size | Small - 19~21.5 cm Medium - 22~26.5 cm Large - 27+ |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Shower filter, water filter, fragranced shower filter, vitamin shower filter, Korean shower filter, water purifier |
| Options | Fragrance - lavender, lemon, cherry, green grape, freesia |
| Size | 48mm*48mm*140mm |
| Weight | 145g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 8421.21 |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Shower filter, water filter, fragranced shower filter, vitamin shower filter, Korean shower filter, water purifier |
| Options | Fragrance - lavender, lemon, cherry, green grape, freesia |
| Size | 48mm*48mm*140mm |
| Weight | 145g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 8421.21 |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Portable body composition measuring device |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | absorbent cotton, cotton fiber, bleached cotton, cotton, absorbent, absorbent fiber |
| Options | absorbent cotton( finished product ) supply is also possible. |
| Size | 700*800*800 mm /bale |
| Weight | 95 kg±10kg |
| Place of Origin | Korea |
| HS Code | 5203 |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | absorbent cotton, cotton fiber, bleached cotton, cotton, absorbent, absorbent fiber |
| Options | absorbent cotton( finished product ) supply is also possible. |
| Size | 700*800*800 mm /bale |
| Weight | 95 kg±10kg |
| Place of Origin | Korea |
| HS Code | 5203 |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Portable body fat measurement |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...