Description
![]()
- Bamboo salt has been known to have function of treating quickly gum infection and gum disease.
- Bamboo salt toothpaste developed by using bamboo salt can serve great help to strengthen tooth as well as prevent gum
BY: INSAN BAMBOOSALT, INC.
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Toothpaste |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | SOUTH KOREA |
| HS Code |
![]()
| Category | Beauty & Personal Care |
|---|---|
| Keyword | Toothpaste |
| Place of Origin | South Korea |
| Country | South Korea |
| President | Changho Oh |
| Year Established | |
| No. of Employees | |
| Introduction |
|
| Main Products |
Insan Bamboo Salt Toothpaste
Category
Beauty & Personal Care
Keyword
Toothpaste
Options
Size
Weight
Place of Origin
SOUTH KOREA
HS Code
9x INSAN BAMBOO SALT
Category
Beauty & Personal Care
Keyword
Immunity Booster
Options
Size
Weight
Place of Origin
South KOREA
HS Code
Immune Genius(500mg * 30capsule)
Category
Beauty & Personal Care
Keyword
Immunity Booster
Options
Size
Weight
Place of Origin
SOUTH KOREA
HS Code
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Face Mask, Face Pack, Sensitive skin, Sebum Control, Clean Skin |
| Options | None |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | Republic of Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Foot pack, foot mask, |
| Options | None |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | Republic of Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Perfume |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Foot Patch |
| Options | Not applicable |
| Size | |
| Weight | 75g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Foot Patch |
| Options | Not applicable |
| Size | |
| Weight | 75g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Hair, Root, Strengthening, LED, LED therapy, Moisturizing |
| Options | - |
| Size | |
| Weight | 288g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
Klolink Co., Ltd
603, Pangyo Innovation Valley, 253, Pangyo-ro, Bundang-gu,
Gyeonggi-do, South Korea.
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 7428335888
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...