Description
![]()
- It is 100% highly concentrated juice without additives made of 100% domestically grown materials.
- It is a high viscosity product made by mixing the pure extracts and lots of solids.
- Take 1 pack (slowly) once or twice a day.
BY : HAMYANG WILD GINSENG CO., LTD.
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Ginseng liquid stick |
| Options | – |
| Size | – |
| Weight | – |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
![]()
| Category | Health & Medical |
|---|---|
| Keyword | Ginseng liquid stick |
| Place of Origin | South Korea |
Country: South Korea
President : JONG SANG, LEE
Introduction :
Korean Wild Ginseng+ Mask Pack
Category
Health & Medical
Keyword
Ginseng Mask Sheet
Options
-
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South Korea
HS Code
Korean Wild Ginseng Jelly Stick
Category
Health & Medical
Keyword
Jelly stick
Options
-
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South Korea
HS Code
Korean Wild Ginseng Anytime Liquid Stick
Category
Health & Medical
Keyword
Ginseng liquid stick
Options
-
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South Korea
HS Code
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Professional Model for Physiotherapy Room |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Personal Model for Recovery Room |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | Portable body fat measurement |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Anti-aging, Whitening |
| Keyword | Natural Cosmetic, Skin Care, Moisturizing, Anti-aging, Whitening, Home Esthetic |
| Options | Set, Toner, Essence, Cream |
| Size | 200*98*167(mm) |
| Weight | 740g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 220299 |
| Category | Health&Medical |
| Keyword | red ginseng, ginseng extract, sweet ginseng, ginseng, oriental medicine, health supplement, ginseng concentrate, korean ginseng, korean gift |
| Options | Ginseng extract, Ginseng tablet, Ginseng tonic, Red pepper sauce, Honey |
| Size | - |
| Weight | 250g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | - |
| Category | Health&Medical |
| Keyword | red ginseng, ginseng extract, sweet ginseng, ginseng, oriental medicine, health supplement, ginseng concentrate, korean ginseng, korean gift |
| Options | Ginseng extract, Ginseng tablet, Ginseng tonic, Red pepper sauce, Honey |
| Size | - |
| Weight | 250g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | - |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...