Description

- Only canella asiatica from fresh jeju contained and helped to soothe skin
BY: Parket Inc.
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | – |
| Options | – |
| Size | – |
| Weight | – |
| Place of Origin | South KOREA |
| HS Code | – |

| Category | Beauty & Personal Care |
|---|---|
| Place of Origin | South Korea |
| Country | South Korea |
| President | |
| Year Established | |
| No. of Employees | |
| Introduction | |
| Main Products |
Mixsoon Bean Essence
Category
Beauty & Personal Care
Keyword
-
Options
-
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South KOREA
HS Code
-
Mixsoon Soondy Centella Asiatica Essence
Category
Beauty & Personal Care
Keyword
-
Options
-
Size
-
Weight
-
Place of Origin
South KOREA
HS Code
-
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Hair, Root, Strengthening, LED, LED therapy, Moisturizing |
| Options | - |
| Size | |
| Weight | 288g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Toner Pad |
| Options | - |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code | - |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Face & Body Scrub Mask |
| Options | Salty Coffee Face Body Scrub Mask 250g |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 3307-30-2000 |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | whitening cream, skin lightening cream, anti-aging cream, korean skincare, korean cosmetics, moisturizer, face cream, shiny, whitening, moisturizing, taut feeling, sensitive skin, EGF extract |
| Options | None |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | whitening cream, skin lightening cream, anti-aging cream, korean skincare, korean cosmetics, moisturizer, face cream, shiny, whitening, moisturizing, taut feeling, sensitive skin, EGF extract |
| Options | None |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Anti-oxidising, Sanitary, Women care |
| Options | |
| Size | |
| Weight | 200g |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...