Description










BY : J & J COMPANY
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Cream |
| Options | – |
| Size | 6 x 6 x 17 |
| Weight | 254ml |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | – |
Out of stock










| Weight | 254 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 6 × 17 cm |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Cream |
| Place of Origin | South Korea |
| Country | South Korea |
| President | Mr. Seo Jeongho |
| Year Established | 2019 |
| No. of Employees | – |
| Main Markets | W.SKIN LABORATORY – A.M CREAM 50ML |
| Introduction | We have been researching cosmetics for a long time and producing products with carefully selected ingredients and dozens of tests to make really effective cosmetics.We focus on the effect of cosmetics rather than marketing, rather than brand, and we carefully check the origin of materials and produce products that have a truly effective function. |
W.SKIN LABORATORY – A.M CREAM 50ML
Category
Beauty & Personal Care
Keyword
Cream
Options
-
Size
3.7 x 3 x 17.5
Weight
60ml
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
W.SKIN LABORATORY – STOP-AGING PEPTIDE ESSENCE 100ML
Category
Beauty & Personal Care
Keyword
Cream
Options
-
Size
6 x 6 x 17
Weight
254ml
Place of Origin
South Korea
HS Code
-
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Eye mask |
| Options | Not applicable |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Eye mask |
| Options | Not applicable |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Eyeshadow palette, eyeshadows, color cosmetics, eye makeup, korean cosmetics |
| Options | #01 Coral, #02 Pink, #03 Nude, #04 Muse |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Foot Patch |
| Options | Not applicable |
| Size | |
| Weight | 75g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Foot Patch |
| Options | Not applicable |
| Size | |
| Weight | 75g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | - |
| Options | Natural Cosmetic, Moisturizing, Anti-aging, Massage, Home Care, Home Esthetic |
| Size | 48mm*48mm*130mm |
| Weight | 150g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 3304.99 |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...