Description



BY : Biofoods Story Inc.
| Category | Beauty Personal Care |
| Keyword |
Mask Pack, Mask Sheet
|
| admin@bf-story.com | |
| Main Product | Functional Cosmetics |
| CEO | Yu-Rim, Shin |
| Website | https://www.bf-story.com/ |
| Tell(company) | +82.63.277.8930 |
| Address | 207-1, SK-LV,7, Hongsan1-gil, Wansan-gu, Jeonju-si, Jeonbuk, Korea 54969 |



| Category | Beauty Personal Care |
| Keyword |
Calming Mist |
| admin@bf-story.com | |
| Main Product | Functional Cosmetics |
| CEO | Yu-Rim, Shin |
| Website | https://www.bf-story.com/ |
| Tell(company) | +82.63.277.8930 |
| Address | 207-1, SK-LV,7, Hongsan1-gil, Wansan-gu, Jeonju-si, Jeonbuk, Korea 54969 |
| Category | Beauty Personal Care |
| Keyword |
Mask Pack, Mask Sheet |
| admin@bf-story.com | |
| Main Product | Functional Cosmetics |
| CEO | Yu-Rim, Shin |
| Website | https://www.bf-story.com/ |
| Tell(company) | +82.63.277.8930 |
| Address | 207-1, SK-LV,7, Hongsan1-gil, Wansan-gu, Jeonju-si, Jeonbuk, Korea 54969 |
| Category | Beauty Personal Care |
| Keyword |
Mask Pack, Mask Sheet |
| admin@bf-story.com | |
| Main Product | Functional Cosmetics |
| CEO | Yu-Rim, Shin |
| Website | https://www.bf-story.com/ |
| Tell(company) | +82.63.277.8930 |
| Address | 207-1, SK-LV,7, Hongsan1-gil, Wansan-gu, Jeonju-si, Jeonbuk, Korea 54969 |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Eye mask |
| Options | Not applicable |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Eye mask |
| Options | Not applicable |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Face & Body Scrub Mask |
| Options | Salty Coffee Face Body Scrub Mask 250g |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 3307-30-2000 |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | - |
| Options | Natural Cosmetic, Moisturizing, Anti-aging, Massage, Home Care, Home Esthetic |
| Size | 48mm*48mm*130mm |
| Weight | 150g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 3304.99 |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | whitening cream, skin lightening cream, anti-aging cream, korean skincare, korean cosmetics, moisturizer, face cream, shiny, whitening, moisturizing, taut feeling, sensitive skin, EGF extract |
| Options | None |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | whitening cream, skin lightening cream, anti-aging cream, korean skincare, korean cosmetics, moisturizer, face cream, shiny, whitening, moisturizing, taut feeling, sensitive skin, EGF extract |
| Options | None |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Shampoo, treatment, hair essence, soap |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Shampoo, treatment, hair essence, soap |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...