Description

- You can easily eat vegetables and fruits that are hard to eat every day with juice.
- You can feel the original taste and aroma of the ingredients without adding water.
- No pigments, preservatives, or synthetic flavoring agents were added.
BY : FRESHBELL CO.,LTD
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | kids, beverage, fruit,apple, NFC, children |
| Options | – |
| Size | 7.5cm*3cm*14cm |
| Weight | 100g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 2009.90-9000 |

| Category | Health & Medical |
|---|---|
| Keyword | kids, beverage, fruit,apple, NFC, children |
| Place of Origin | Korea |
| HS Code | 2009.90-9000 |
| Size | 7.5cm*3cm*14cm |
| Weight | 100g |
Country: Korea
FOB Price : $0.60
MOQ : 10000
Exp. Date : 12
President : KIM GEUNHWA
Year Establishment : 2016
No. of Employees : 15
Introduction :
Main Market : Worldwide
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | kids, beverage, fruit,apple, NFC, children |
| Options | - |
| Size | 7.5cm*3cm*14cm |
| Weight | 100g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 2009.90-1090 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | kids, beverage, fruit,apple, NFC, children |
| Options | - |
| Size | 7.5cm*3cm*14cm |
| Weight | 100g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 2009.90-1090 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | kids, beverage, fruit,apple, NFC, children |
| Options | - |
| Size | 7.5cm*3cm*14cm |
| Weight | 100g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 2009.79-0000 |
| Category | Health & Medical |
| Keyword | kids, beverage, fruit,apple, NFC, children |
| Options | - |
| Size | 7.5cm*3cm*14cm |
| Weight | 100g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 2009.39-9000 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Red ginseng concentrate, purified water |
| Options | |
| FOB Price | - |
| Weight | 16g * 30ea |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 300EA |
| EXP.Date(If Food) | 18 months from the manufacturing date, room temperature storage |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Korean food, Japchae, Korean traditional dish, k food |
| Options | |
| Size | 170mm*60mm*275mm |
| Weight | 290g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 1902 30 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Black barley, violet barley, blue barley |
| Options | |
| FOB Price | US$ 3.0(FOB) |
| Weight | 800g |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 300 Cartons(18EA/Carton) |
| EXP.Date(If Food) | 1 year from the manufacturing date, room temperature storage |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Green onion |
| Options | 1kg / 200g |
| FOB Price | - |
| Weight | 1kg / 200g |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | Negotiable |
| EXP.Date(If Food) | 24 months from the manufacturing date, frozen storage |
| Category | Health food |
| Keyword | Korean Ginseng, K-Food, Ginseng, Health food, Ginseng Drink |
| Options | None |
| Size | Pouch: 80*140mm/ Individual Box: 90*75*153mm/ Premium Box: 230*225*95 |
| Weight | 1kg |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 210690900000 |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...