Description

- You can easily eat vegetables and fruits that are hard to eat every day with juice.
- You can feel the original taste and aroma of the ingredients without adding water.
- No pigments, preservatives, or synthetic flavoring agents were added.
BY : FRESHBELL CO.,LTD
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | kids, beverage, fruit,apple, NFC, children |
| Options | – |
| Size | 7.5cm*3cm*14cm |
| Weight | 100g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 2009.79-0000 |

| Category | Health & Medical |
|---|---|
| Keyword | kids, beverage, fruit,apple, NFC, children |
| Place of Origin | Korea |
| HS Code | 2009.79-0000 |
| Size | 7.5cm*3cm*14cm |
| Weight | 100g |
Country: Korea
FOB Price : $0.60
MOQ : 10000
Exp. Date : 12
President : KIM GEUNHWA
Year Establishment : 2016
No. of Employees : 15
Introduction :
Main Market : Worldwide
PAPA ZOO’S PEAR&PLATYCODON
Category
Food & Beverage
Keyword
kids, beverage, fruit,apple, NFC, children
Options
-
Size
7.5cm*3cm*14cm
Weight
100g
Place of Origin
South Korea
HS Code
2009.90-1090
PAPA ZOO’S PEAR&LUFFA CYLINDRICA
Category
Food & Beverage
Keyword
kids, beverage, fruit,apple, NFC, children
Options
-
Size
7.5cm*3cm*14cm
Weight
100g
Place of Origin
South Korea
HS Code
2009.90-1090
FRESHBELL APPLE JUICE
Category
Food & Beverage
Keyword
kids, beverage, fruit,apple, NFC, children
Options
-
Size
7.5cm*3cm*14cm
Weight
100g
Place of Origin
South Korea
HS Code
2009.79-0000
FRESHBELL JEJU TANGERINE JUICE
Category
Health & Medical
Keyword
kids, beverage, fruit,apple, NFC, children
Options
-
Size
7.5cm*3cm*14cm
Weight
100g
Place of Origin
South Korea
HS Code
2009.39-9000
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Korean chilli, Chung yang chilli, hot chilli, hot pepper, roasted chilli, roasted pepper |
| Options | - |
| Size | 45mm*45mm*70mm |
| Weight | 55g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 0904 22 |
| Category | Health food |
| Keyword | Korean Ginseng, K-Food, Ginseng, Health food, Ginseng Drink |
| Options | |
| Size | Pouch: 80*140mm/ Individual Box: 90*75*153mm |
| Weight | 300g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 210690900000 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Pomegranate concentrate, fish collagen |
| Options | |
| FOB Price | - |
| Weight | 25g * 15 potions |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 600EA |
| EXP.Date(If Food) | 18 months from the manufacturing date, room temperature storage |
| Category | Animal By-Products |
| Keyword | FDA grain free Dog Food List, Petsmart |
| Options | 15piece - 1box, 30piece - 1box |
| Size | 7*4*16(cm), 11*11*17(cm) |
| Weight | 225g, 450g |
| Place of Origin | Rep. of Korea |
| HS Code | 230910 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Snacks |
| Options | - |
| FOB Price | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | |
| EXP.Date(If Food) |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...