Description








- Antioxidant ingredients of raspberry make your skin healthy and tangled.
- It is safe with a natural cleanser made from olive oil, coconut oil, rice bran oil and argan oil.
- It cleans your skin gently and smoothly with rich natural foam.
BY: Noscos
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Face cleanser |
| Options | – |
| Size | – |
| Weight | 150 ml |
| Place of Origin | KOREA |
| HS Code |








| Category | Beauty & Personal Care |
|---|---|
| Keyword | Face cleanser |
| Place of Origin | Korea |
| Weight | 150 ml |
| Country | Korea |
| President | |
| Year Established | |
| No. of Employees | 1-50 |
| Introduction |
|
| Main Products |
Argan Cream
Category
Beauty & Personal Care
Keyword
Face cream
Options
-
Size
-
Weight
50g
Place of Origin
KOREA
HS Code
Moisture Skin Toner
Category
Beauty & Personal Care
Keyword
Face Toner
Options
-
Size
-
Weight
120 ml
Place of Origin
KOREA
HS Code
Moisture Lotion
Category
Beauty & Personal Care
Keyword
Body lotion
Options
-
Size
-
Weight
120 ml
Place of Origin
KOREA
HS Code
Saffron Bubble Cleanser
Category
Beauty & Personal Care
Keyword
Face cleanser
Options
-
Size
-
Weight
150 ml
Place of Origin
KOREA
HS Code
Raspberry Bubble Cleanser
Category
Beauty & Personal Care
Keyword
Face cleanser
Options
-
Size
-
Weight
150 ml
Place of Origin
KOREA
HS Code
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Foot pack, foot mask, |
| Options | None |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | Republic of Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | whitening cream, skin lightening cream, anti-aging cream, korean skincare, korean cosmetics, moisturizer, face cream, shiny, whitening, moisturizing, taut feeling, sensitive skin, EGF extract |
| Options | None |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | whitening cream, skin lightening cream, anti-aging cream, korean skincare, korean cosmetics, moisturizer, face cream, shiny, whitening, moisturizing, taut feeling, sensitive skin, EGF extract |
| Options | None |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Skincare, Skin, Cosmetics, Sunblock |
| Options | |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | Face & Body Scrub Mask |
| Options | Salty Coffee Face Body Scrub Mask 250g |
| Size | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 3307-30-2000 |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | |
| Options | Cat Whitening Mask, Sheep Aqua Mask, Tiger Anti-Wrinkle Mask, Pig Collagen Mask, Panda Nutriment Mask, Duck Soothing Mask |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Beauty & Personal Care |
| Keyword | |
| Options | Cat Whitening Mask, Sheep Aqua Mask, Tiger Anti-Wrinkle Mask, Pig Collagen Mask, Panda Nutriment Mask, Duck Soothing Mask |
| Size | |
| Weight | |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
Klolink Co., Ltd
603, Pangyo Innovation Valley, 253, Pangyo-ro, Bundang-gu,
Gyeonggi-do, South Korea.
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 7428335888
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...