Description

- Unni kimchi is made of Kimchi seasoning powder.
- If you mix kimchi seasoning powder with cabbage or vegetables, you can make kimchi quickly and easily.
BY: SORELLA Co., Ltd
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Topokki |
| Options | – |
| Size | 107 x 143 x 45 (mm) |
| Weight | 105G |
| Place of Origin | South KOREA |
| HS Code | – |
Out of stock

| Weight | 120 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 9 × 10 cm |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | TOPOKKI |
| Place of Origin | South Korea |
| Country | South Korea |
| President | Kim, Chuynong |
| Year Established | 1998 |
| No. of Employees | |
| Introduction | – |
| Contact & Address | – |
| Main Products | – |
Bangtan Topokki
Category
Food & Beverage
Keyword
Topokki
Options
-
Size
99 x 99 x 110 (mm)
Weight
120g
Place of Origin
South KOREA
HS Code
-
Unni Kimchi
Category
Food & Beverage
Keyword
Topokki
Options
-
Size
107 x 143 x 45 (mm)
Weight
105G
Place of Origin
South KOREA
HS Code
-
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Ginger, Healthy Food, Tea, Korean Food |
| Options | Jar Type, Stick Type |
| Size | |
| Weight | 100,300g |
| Place of Origin | Korea |
| HS Code |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Korean chilli, Chung yang chilli, hot chilli, hot pepper, roasted chilli, roasted pepper |
| Options | - |
| Size | 45mm*45mm*70mm |
| Weight | 55g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 0904 22 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Cheongyang red pepper |
| Options | |
| FOB Price | - |
| Weight | 130g (about 6.5g per cube) |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | Negotiable |
| EXP.Date(If Food) | 12 months from the manufacturing date, frozen storage |
| Category | Animal By-Products |
| Keyword | FDA grain free Dog Food List, Petsmart |
| Options | 15piece - 1box, 30piece - 1box |
| Size | 7*4*16(cm), 11*11*17(cm) |
| Weight | 225g, 450g |
| Place of Origin | Rep. of Korea |
| HS Code | 230910 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Baked food, baked sweet potato, baked pumpkin, baked banana, healthy diet food, weight loss, diet, sweet potato, easy snack, korean snack, processed food |
| Options | |
| Size | |
| Weight | 90g per serving |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...