Description

This is Korean pepper paste with deep flavor from pure grains, pepper powder and jocheong(grain syrup) that are well fermented for over one year with no artificial additives.
BY : YONGCHUGOL DOENJANG HOUSE
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Korean pepper paste |
| Options | – |
| FOB Price | – |
| Weight | 900g |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | |
| EXP.Date(If Food) |

This is Korean pepper paste with deep flavor from pure grains, pepper powder and jocheong(grain syrup) that are well fermented for over one year with no artificial additives.
| Category | Food & Beverage |
|---|---|
| Keyword | Soy sauce |
| Weight | 900g |
| Place of Origin | South Korea |
| Country | South Korea |
| President | Yoo Hye Gyeong |
| Year Established | |
| No. of Employees | – |
| Introduction | |
| Main Markets | |
| Main Products |
Yongchugol Soy Sauce
Category
Food & Beverage
Keyword
Soy sauce
Options
-
FOB Price
-
Weight
900ml
Place of Origin
South Korea
MOQ
EXP.Date(If Food)
Yongchugol Gochujang
Category
Food & Beverage
Keyword
Korean pepper paste
Options
-
FOB Price
-
Weight
900g
Place of Origin
South Korea
MOQ
EXP.Date(If Food)
Yongchugol Doenjang
Category
Food & Beverage
Keyword
Korean bean paste
Options
-
FOB Price
-
Weight
900g
Place of Origin
South Korea
MOQ
EXP.Date(If Food)
| Category | Tea/Beverage |
| Keyword | Tea, Swordbean, Another coffee, Zero caffeine, Warm tea, Nespresso |
| Options | |
| Size | 140mm*140mm*40mm |
| Weight | 40g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 0902 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Green onion |
| Options | 1kg / 200g |
| FOB Price | - |
| Weight | 1kg / 200g |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | Negotiable |
| EXP.Date(If Food) | 24 months from the manufacturing date, frozen storage |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Red ginseng concentrate, purified water |
| Options | |
| FOB Price | - |
| Weight | 16g * 30ea |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 300EA |
| EXP.Date(If Food) | 18 months from the manufacturing date, room temperature storage |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Coffee concentrate, espresso extract, purified water |
| Options | |
| FOB Price | - |
| Weight | 18ml * 30ea |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 300EA |
| EXP.Date(If Food) | 18 months from the manufacturing date, room temperature storage |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Korean chilli, Chung yang chilli, hot chilli, hot pepper, roasted chilli, roasted pepper |
| Options | - |
| Size | 45mm*45mm*70mm |
| Weight | 55g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 0904 22 |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...