Description

- Hyosong Green Food salted small octopus is a bibimbap sauce made with chopped small octopus sauce, red pepper leaves, and dried radish.
- It is good for side dish with rice or as a seasoning, instead of gochujang in bibimbap.
BY : Hyosong Green Food Co., Ltd.
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | salted cutlass fish, Seafood kimchi |
| Options | |
| FOB Price | – |
| Weight | 500g* 12EA |
| Place of Origin | |
| MOQ | 30BOX |
| EXP.Date(If Food) | 1 year from the manufacturing date, frozen storage |

| Category | Food & Beverage |
|---|---|
| Keyword | salted cutlass fish, Seafood kimchi |
| HS Code | – |
| Country | South Korea |
| President | Kim Nang Ju |
| Year Established | 2008 |
| No. of Employees | – |
| Introduction |
|
| Main Markets | South Korea |
| Main Products | Food & Beverage |
Squid seafood kimchi
Category
Food & Beverage
Keyword
Squid seasoned salted, Seafood kimchi
Options
FOB Price
-
Weight
500g* 12 EA
Place of Origin
MOQ
30BOX
EXP.Date(If Food)
1 year from the manufacturing date, frozen storage
Seasoned small octopus
Category
Food & Beverage
Keyword
salted cutlass fish, Seafood kimchi
Options
FOB Price
-
Weight
500g* 12EA
Place of Origin
MOQ
30BOX
EXP.Date(If Food)
1 year from the manufacturing date, frozen storage
Salted cutlass fish
Category
Food & Beverage
Keyword
Squid seasoned salted, Seafood kimchi
Options
FOB Price
-
Weight
500g* 12 EA
Place of Origin
MOQ
30BOX
EXP.Date(If Food)
1 year from the manufacturing date, frozen storage
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Bellflower mixed extract, pear concentrate |
| Options | |
| FOB Price | - |
| Weight | 80ml * 30 packs |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 200EA |
| EXP.Date(If Food) | 24 months from the manufacturing date, room temperature storage,keep refrigerated after opening |
| Category | Animal By-Products |
| Keyword | FDA grain free Dog Food List, Petsmart |
| Options | 15piece - 1box, 30piece - 1box |
| Size | 7*4*16(cm), 11*11*17(cm) |
| Weight | 225g, 450g |
| Place of Origin | Rep. of Korea |
| HS Code | 230910 |
| Category | Food > Kimchi |
| Keyword | food, kimchi, korea, korean food, k-pop, k-food, |
| Options | |
| Size | 29.5cm * 23.5cm * 14.0cm |
| Weight | 500g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 2005991000 |
| Category | Food > Kimchi |
| Keyword | food, kimchi, korea, korean food, k-pop, k-food, |
| Options | |
| Size | 29.5cm * 23.5cm * 14.0cm |
| Weight | 500g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 2005991000 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Green onion |
| Options | 1kg / 200g |
| FOB Price | - |
| Weight | 1kg / 200g |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | Negotiable |
| EXP.Date(If Food) | 24 months from the manufacturing date, frozen storage |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Coffee concentrate, espresso extract, purified water |
| Options | |
| FOB Price | - |
| Weight | 18ml * 30ea |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 300EA |
| EXP.Date(If Food) | 18 months from the manufacturing date, room temperature storage |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...