Description






BY: AGRICULTURAL CORP. HUMANWELL CO.
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | SEAWEED |
| Options | SUNFLOWER SEED, ALMOND 50G, SHRIMP, ANCHOVY 50G, CHEESE FLAVOR 50G, POLLOCK ROE FLAVOR 50G |
| Size | 22.2 X 17.9 cm |
| Weight | 50g |
| Place of Origin | South KOREA |
| HS Code | – |
Out of stock






| Weight | 50 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22.2 × 17.9 cm |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | SEAWEED |
| Place of Origin | South Korea |
| Country | South Korea |
| President | Mr. Yongdo Suk |
| Year Established | 2000 |
| No. of Employees | 1-50 |
| Introduction |
|
| Main Products | Doldori Seaweed snack, Roasted Seasoned Laver, Roasting Seasoned laver |
SMILE SEASONED SEAWEED
Category
Food & Beverage
Keyword
SEAWEED
Options
SUNFLOWER SEED, ALMOND 50G, SHRIMP, ANCHOVY 50G, CHEESE FLAVOR 50G, POLLOCK ROE FLAVOR 50G
Size
22.2 X 17.9 cm
Weight
50g
Place of Origin
South KOREA
HS Code
-
Seaweed Rice Crisps
Category
Food & Beverage
Keyword
RICE CRISP
Options
Original Flavor 30g, Hot spicy Flavor 30g, Cheese Flavor 30g, Wasabi Flavor 30g
Size
23 X 15 cm
Weight
50g
Place of Origin
South KOREA
HS Code
-
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Baked food, baked sweet potato, baked pumpkin, baked banana, healthy diet food, weight loss, diet, sweet potato, easy snack, korean snack, processed food |
| Options | |
| Size | |
| Weight | 90g per serving |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Bellflower mixed extract, pear concentrate |
| Options | |
| FOB Price | - |
| Weight | 80ml * 30 packs |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | 200EA |
| EXP.Date(If Food) | 24 months from the manufacturing date, room temperature storage,keep refrigerated after opening |
| Category | Food > Kimchi |
| Keyword | food, kimchi, korea, korean food, k-pop, k-food, |
| Options | |
| Size | 29.5cm * 23.5cm * 14.0cm |
| Weight | 500g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 2005991000 |
| Category | Food > Kimchi |
| Keyword | food, kimchi, korea, korean food, k-pop, k-food, |
| Options | |
| Size | 29.5cm * 23.5cm * 14.0cm |
| Weight | 500g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 2005991000 |
| Category | Tea/Beverage |
| Keyword | Tea, Swordbean, Another coffee, Zero caffeine, Warm tea, Nespresso |
| Options | |
| Size | 140mm*140mm*40mm |
| Weight | 40g |
| Place of Origin | South Korea |
| HS Code | 0902 |
| Category | Food & Beverage |
| Keyword | Snacks |
| Options | - |
| FOB Price | - |
| Weight | - |
| Place of Origin | South Korea |
| MOQ | |
| EXP.Date(If Food) |
Klolink Co., Ltd
13-25, Gokseon-ro 49, Gwonseon-gu, Suwon-si, Gyeonggi-do, Republic of Korea
Tel: +82 (0)70 8064 4294
Working time: Monday–Friday
(09:00 AM – 05:30 PM)
Koindo Trading Pvt., Ltd
191, 1st Floor Shahpur Jat,
New Delhi, India, 110049
Tel: +91 11 2649 8575
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM IST)
KTE Trading Co., Ltd
986, 988 Srinakarin Rd, Pattanakarn,
Suanluang, Bangkok 10250
Tel: 02-077-4335
Working time: Monday–Friday
(08:30 AM – 05:30 PM TST)
KORIKART (CAMBODIA) CO., LTD.
SSN Center Building, No.66, Unit #03-04 (Room 303), 3rd Floor,
Norodom Boulevard (41), Phum 9,
Sangkat Chey Chumneah, Khan Doun Penh,
Phnom Penh, Cambodia
Tel: 85511277857
Sending...